Robot koszący z GPS bez przewodu – jaki wybrać?

Robot koszący z GPS bez przewodu – jaki wybrać?

kosiarka automatyczna husqvarna

Regularne koszenie trawnika ogranicza rozwój chwastów i poprawia prawidłowy wzrost trawy. Skoszony, równy i zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Nie zawsze jednak mamy czas i chęci do wykonywania tego rodzaju pracy samodzielnie, szczególnie wówczas, gdy jesteśmy posiadaczami dużego podwórka. Na pomoc przychodzi nam jednak robot koszący bez przewodu ograniczającego, dzięki któremu strzyżenie trawnika będzie proste i przyjemne, a my w tym czasie możemy zażyć zasłużonego relaksu przy świeżo skoszonej, pachnącej trawie. Jakie zalety ma tego typu sprzęt? Dlaczego warto w niego zainwestować? Jaki robot koszący wybrać? Sprawdź koniecznie!

Czym jest kosiarka automatyczna bezprzewodowa?

Rozwój technologii sprawia, że roboty koszące, które służą do pielęgnacji trawników przydomowych, cieszą się coraz większym zaufaniem. Kosiarki automatyczne należą do jednych z najbardziej zaawansowanych sprzętów w całym segmencie smart home. To inteligentne urządzenia do pielęgnacji i strzyżenia trawy mające silnik elektryczny, który napędza noże tnące oraz koła.

Niektóre modele posiadają zmienną prędkość koszenia trawy i wyposażone są w odbiornik bluetooth czy czujnik ZGS, inne zaopatrzone zostały w GPS, czujnik deszczu czy czujniki ultradźwiękowe i inne udogodnienia. Praca nowoczesnego robota jest w pełni zautomatyzowana. Najnowszy sprzęt tego typu nie wymaga instalacji przewodów ograniczających, a do jego prawidłowej pracy wystarczy tylko stacja ładowania i smartfon, dzięki któremu możemy zarządzać kosiarką z poziomu aplikacji.

Jak działa robot koszący bez przewodu ograniczającego?

Robot koszący bez przewodu ograniczającego od firmy Husqvarna dokładnie wie gdzie i kiedy ma pracować. To pierwsza na rynku tego typu kosiarka, która działa na podstawie sygnału GPS. Instalowana jest bez użycia przewodów doprowadzających oraz ograniczających. Granice i obszar koszenia wyznacza się dzięki aplikacji. Profesjonalny robot koszący zaprojektowany jest z myślą o posiadaczach rozległych terenów zielonych, takich jak pola golfowe czy boiska piłkarskie, ale nie tylko!

Skoszona trawa

To urządzenia o najwyższej prędkości koszenia i bardzo dużej wydajności. Jeżeli poziom energii robota spada, sam kieruje się na stację ładującą. Technologia EPOS sprawia, że teren przeznaczony do koszenia jest edytowalny. To powoduje, że jeżeli chcemy zmienić miejsce pracy robota, możemy zrobić to z poziomu aplikacji, bez konieczności montażu kabla ograniczającego. Nowoczesne urządzenia skoszą każdego rodzaju trawnik, poradzą sobie też na wąskich przejściach i pochyłościach.

Bezprzewodowy robot koszący – jaki kupić?

Kupno kosiarki automatycznej jest sporą inwestycją, jednak niezwykle opłacalną. Decydując się na zakup sprzętu do koszenia trawnika, warto zwrócić szczególną uwagę na roboty koszące Husqvarna.

Zanim wybierzesz jednak odpowiedni model, zastanów się, na jak dużej powierzchni będzie pracował sprzęt. Kosiarki automatyczne firmy Husqvarna bez problemu koszą tereny od 5000 m2 do nawet 6000 m2 i docierają do wszystkich krawędzi trawnika. Potrafią też dostosować czas pracy do tempa wzrostu trawy.

Roboty Automower, nawet w podstawowej wersji, cieszą się dużą popularnością z uwagi na wiele zalet. Specjalna aplikacja pozwala nam na pełną kontrolę urządzenia z dowolnego miejsca. Kosiarki te posiadają zaawansowane funkcje, dzięki którym sprzęt unika kolizji i automatyczną obsługę przejść oraz wbudowany zegar pogodowy pozwalający na prawidłowe działanie w każdych warunkach. Roboty koszące od Husqvarny cechują się również wbudowanymi zabezpieczeniami przed kradzieżą, a dodatkowo można zintegrować je z systemami Amazon Alexa oraz Google Home.

Ponadto dają nam one możliwość ustawienia pięciu różnych punktów startowych oraz dowolnego położenia punktów ładowania, co umożliwia przemieszczanie się sprzętu pomiędzy różnymi ogrodami. Dzięki wbudowanemu czujnikowi wywrócenia oraz podnoszenia roboty koszące mogą pracować w pobliżu zwierząt i dzieci, a także na pochyłym terenie.

Regulowana wysokość cięcia sprawia, że skoszoną trawę możemy pozostawić na posesji bez grabienia, ponieważ ścinane są jedynie niewielkie źdźbła, które stanowią naturalny nawóz i przyczyniają się do tego, że w efekcie trawnik wygląda bardzo korzystnie i estetycznie. Automatyczna funkcja koszenia pozwala na wyrównanie wysokości trawy, a dzięki łatwej do zaprogramowania opcji tygodniowego timera można dokładnie ustalić odstępy czasu pracy sprzętu, co dodatkowo zapewnia dłuższą żywotność baterii.

Zalety bezprzewodowego robota koszącego Husqvarna 550 EPOS Automower

Husqvarna 550 EPOS Automower to robot koszący z GPS. Wbudowany GPS pozwala na śledzenie pozycji urządzenia i powoduje, że robot wie które części ogrodu zostały już wykoszone. To z kolei gwarantuje niskie zużycie energii i optymalizację pracy. Wgrany system GPS minimalizuje też ryzyko kradzieży. Jeżeli robot koszący Husqvarna zostanie zabrany z miejsca pracy, rozlegnie się alarm, który można wyłączyć jedynie przy użyciu specjalnego PIN-u.

Dodatkowym atutem urządzenia jest również regulacja wysokości koszenia oraz czujnik deszczu i czujniki ultradźwiękowe (wykrywające ewentualne przeszkody na trasie), a także odporność na ewentualne kolizje (gumowy zderzak) i idealna przyczepność. Kosiarka pracuje nawet na terenie z nachyleniem aż do 45%. Sprzęt ten radzi sobie świetnie również z wąskimi przejściami.

Husqvarna 550 EPOS Automower to kosiarka automatyczna z wirtualnymi granicami. Dzięki technologii EPOS nie potrzeba nam przewodu ograniczającego. Monitorowanie i sterowanie sprzętem jest bardzo łatwe. Możemy robić to dzięki Husqvarna Fleet Services™ z pozycji tabletu, telefonu czy laptopa. Za pomocą tych urządzeń wysyłamy też polecenia „start”, „stop”, „park” oraz odbieramy alarmy i śledzimy położenie sprzętu.

Robot ten pracuje wówczas, gdy życzy sobie tego właściciel. Urządzenie posiada wysokie koła zapewniające dobrą przyczepność, co umożliwia mu poruszanie się po śliskich nawierzchniach. Niezawodną pracę zapewnia także bardzo wytrzymała obudowa sprzętu. Kosiarki te wyposażone zostały w pojemne akumulatory, które pozwalają im na nieprzerwaną pracę nawet przez kilka godzin. Robot koszący Husqvarna potrafi też sam dotrzeć do stacji ładowania. Zasilany jest elektrycznie i nie wytwarza szkodliwych zanieczyszczeń.

Robot koszący

W upalne dni robot zmniejsza całkowity czas pracy, natomiast w okresie intensywnego wzrostu trawy wydłuża czas koszenia (średni czas pracy jest dłuższy lub krótszy w zależności od szybkości wzrostu trawy).

Inne zalety modelu Husqvarna 550 EPOS Automower to m.in. cicha i bezproblemowa praca, automatyczne wykrywanie braku równowagi w systemie tnącym (np. z uwagi na uszkodzone ostrze), wymienne szczotki do kół (charakteryzujące się niezwykłą trwałością) oraz nieregularny sposób koszenia sprawiający, że powierzchnia trawnika wygląda idealnie.

Podsumowanie

Automatyczna kosiarka Husqvarna 550 EPOS Automower gwarantuje niezawodność pracy i nie wymaga przewodu ograniczającego. Dzięki urządzeniom bez przewodu ograniczającego osiągniemy zadowalające efekty przy minimalnym wysiłku. To świetne rozwiązanie szczególnie w dużych ogrodach i na terenach komercyjnych, ale nie tylko! Sprzęt ten można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Kosiarki pracują wówczas, gdy życzy sobie tego właściciel, są dyskretne, mają niski poziom hałasu i samodzielnie docierają do stacji dokującej (stacji ładującej) jak tylko potrzebują więcej mocy.

Nowoczesne roboty koszące zapewniają wydajną pracę niezależnie od pogody. Koszą samodzielnie i posiadają wiele pomocnych funkcji jak np. GPS, czujniki pogodowe, regulację wysokości koszenia, czy czujniki ultradźwiękowe i wiele innych. Sterowanie kosiarką automatyczną Husqvarna 550 EPOS Automower odbywa się za pomocą aplikacji. Robot koszący to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale i duża oszczędność czasu.

Przeczytaj również: Zielony dywan za sprawą fryzjera trawnika

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.