Rewolucja transportu publicznego w Ochotnicy. Są nowe linie do Nowego Sącza

Rewolucja transportu publicznego w Ochotnicy. Są nowe linie do Nowego Sącza

Ochotnica Górna, transport, busy, Nowy Sącz, Stary Sącz, nowy rozkład jazdy

– W tym miejscu chcę bardzo podziękować całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego na czele z Panem Marszałkiem Witold Kozłowski i Wicemarszałkiem Łukasz Smółka za bardzo owocną współpracę i rozumienie potrzeb mieszkańców naszej gminy – mówi wójt Ochotnicy Dolnej Tadeusz Królczyk. Zarządzana przez niego gmina przeszła prawdziwą rewolucję związaną z transportem publicznym. Skorzystają na tym także Sądeczanie.

Od teraz dojazd do Nowego Sącza a także Szczawnicy i Nowego Targu będzie dla mieszkańców i turystów o wiele łatwiejszy. O rozwiązaniach, które wyszły w życie z początkiem roku poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wójt Tadeusz Królczyk. Kurs do stolicy Sądecczyzny będzie wiódł przez Stary Sącz.

Nowy Sącz: pięć kursów dziennie w dni robocze, cztery kursy w sobotę, trzy kursy w niedzielę i święta.
Szczawnica: pięć kursów w dni robocze, dwa kursy w sobotę, dwa kursy w niedzielę i święta.
Nowy Targ: jedenaście kursów w dni robocze, sześć kursów w sobotę, pięć kursów w niedzielę i święta.

– Samorząd Wojewódzki nie tylko organizuje transport na tej linii, ale również współfinansuje go ze swoich środków. Osobne podziękowania za rozumienie naszych potrzeb kieruję również do Pana Łukasz Kmita Wojewody Małopolskiego, który jest dysponentem Funduszu Autobusowego bez którego te linie nie mogłyby powstać. Sięgnijmy pamięcią i przypomnijmy sobie jak wyglądał transport publiczny w Ochotnicy w 2019 roku a jak wygląda teraz? To istna rewolucja – mówi wójt Tadeusz Królczyk.

Dokładny rozkład jazdy do Nowego Sącza dostępny – TUTAJ.

Czytaj także: Łomnica-Zdrój. Marek Żurowski, człowiek „orkiestra”, nauczyciel czterech pokoleń

Fot: GminaOchotnica

Share on twitter
Share on facebook