Retro motoryzacja na rynku! Sądeccy Youngtimerzy zorganizowali zlot

W Nowym Sączu odbył się zlot pojazdów zabytkowych zorganizowany przez lokalną społeczność „Youngtimerów”. Prócz możliwości obcowania z klasyczną motoryzacją na zwiedzających czekał grill, atrakcje dla dzieci oraz wartościowe nagrody.

wsb3

Prywatni kolekcjonerzy z całej Sądeczyzny prezentowali swoje mniej lub bardziej unikatowe pojazdy. Zwiedzający mieli okazję podziwiać zarówno auta „made in PRL”, klasyczne wersje popularnych samochodów zachodnich marek (głównie niemieckich), kultowe jednoślady (Junak, Simson), potężne muscle car’y zza oceanu, wiekowe samochody klasy premium i wiele innych.

Właściciele bardzo chętnie opowiadali o swoich wehikułach i o swej pasji zainteresowanym, a wśród zainteresowanych był również reporter Dobrego Tygodnika Sądeckiego.

Pan Grzegorz Kopieński, właściciel Poloneza Caro z rocznika 1995: „W przypadku mojego samochodu, nie jest to drogie hobby. Części są łatwo dostępne i tanie, w dodatku budowa Poloneza jest bardzo prosta, co umożliwia wykonanie większości napraw na własną rękę(…) Polonez to symbol, niestety już nieistniejącej polskiej motoryzacji.”

Miłośnik Fordów z lat 70, pan Maciej Ciesielka: „ Posiadam dwa samochody tej marki: Forda Taunusa oraz Forda Capri. Taunusa sprowadziłem ze Szwecji. Niestety nie jest w najlepszym stanie, wymaga głębokiej renowacji. Myślę jednak, że z upływem czasu uda mi się doprowadzić go do stanu dawnej świetności.”

Właściciel zabytkowego Volksvagena Garbusa (i nasz redakcyjny kolega), Remigiusz Szurek: „ Jestem właścicielem zarejestrowanego jako pojazd zabytkowy Garbusa z 1972 roku. Co do rocznika to wiąże się z tym ciekawa historia, gdyż poprzednio ten samochód miał wpisany rok produkcji 1977. Poprzedni właściciel – pan Zenon zauważył jednak po elementach nadwozia, że pojazd musiał być wyprodukowany wcześniej i swoje uwagi wysłał do siedziby koncernu Volkswagen AG w Wolfsburgu, gdzie potwierdzono jego przypuszczenia i datę produkcji czyli październik 1972 roku”.

Autor zdjęć: Paweł Bocheński

Podziękowania dla Joanny Dobosz i Krzysztofa Korczyńskiego za pomoc w powstaniu materiału.

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]