Remont skrzyżowania na Kaduku zakończy się w czerwcu [FOTO]

Remont skrzyżowania na Kaduku zakończy się w czerwcu [FOTO]

ulica Zielona

W połowie kwietnia na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Zielonej, Grunwaldzkiej i Piramowicza uruchomiono sygnalizację świetlną. Obecnie trwają kolejne prace nad infrastrukturą drogową w tym miejscu, a ich finał ma nastąpić w czerwcu.

Właściwie na dwóch krańcach ulicy Zielonej toczą się prace drogowe. Przy wspomnianym skrzyżowaniu wymieniana była infrastruktura teletechniczna, zamontowano sygnalizację świetlną, a kolejne działania mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Drugi koniec jezdni, będący u zbiegu ulic Jana Pawła II i Wyspiańskiego, to prace przy powstającym tam nowym rondzie. Według szacunkowych terminów, zakończenie tego przedsięwzięcia ma nastąpić w 2025 roku.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg termin zakończenia prac w obrębie skrzyżowania nieopodal Szkoły Podstawowej nr 9 wyznaczono w czerwcu. Mieszkańcy okolicy codziennie zauważyć mogę pracujący tam ciężki sprzęt oraz widoczne zmiany w obrębie ulicy. Jedną z nich jest między innymi zmiana lokalizacji jednego z przystanków autobusowych.

– Wiata przystankowa, która znajdowała się na początku ulicy Zielonej, patrząc na drogę od skrzyżowania z Grunwaldzką, obecnie postawiona jest nieco bliżej Szkoły Podstawowej nr 9, czyli przy ulicy Piramowicza. Zgłaszaliśmy potrzebę zmian w tym niebezpiecznym miejscu, jakim jest zbieg tych ruchliwych ulic. Obecnie obserwujemy, jak postępują tam działania remontowe dla bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział nam Dawid Kudełka, przewodniczący Zarządu Osiedla Kaduk.

ulica Zielona

Według planów przy wspomnianym skrzyżowaniu powstać mają również między innymi bezpieczne i specjalnie doświetlone przejścia dla pieszych. – Zamontowana tam sygnalizacja świetlna oczywiście wymagała od kierowców przyzwyczajenia się do tej nowej sytuacji, ale ma ona znaczny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tej okolicy. To jest bardzo ważne, bo przecież przemieszcza się tędy sporo dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej, jak również osób starszych do zlokalizowanej przy skrzyżowaniu przychodni medycznej – dodał przedstawiciel władz osiedla.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Nowy asfalt zagościł na ulicy Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

 

Reklama