Znana marka wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano ponad 60 000 litrów śmieci!

Znana marka wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano ponad 60 000 litrów śmieci!

Zakończyła się druga edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Jak informuje organizator – Fundacja Horyzont 360,  ponad 7100 uczestników zebrało aż 1005 60-litrowych worków śmieci. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego oraz znana firma Wiśniowski i jej pracownicy.

Nadchodzący, Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealny czas na podsumowanie zakończonej w kwietniu akcji sprzątania świata. W akcji pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Wojewody Małopolskiego, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Konsorcjum Filantropijnym, wzięło udział ponad 7100 osób. Do udziału zaproszono szkoły, przedszkola, jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli lokalnego biznesu.

Widzimy, że młodzież chce pielęgnować rejon, w którym mieszka – i co cieszy, robią to także dorośli. Tym chętniej bierzemy udział w podobnych akcjach, zwłaszcza, że idea dbałości o naturę i środowisko wspierana jest oddolnie od kilku lat przez naszych pracowników. Jako przedstawiciele biznesu jesteśmy odpowiedzialni społecznie za ten piękny obszar, dlatego chętnie włączamy się w podobne wydarzenia – mówi prezes Krystyna Baran, prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Bądź EKO Fanem – 2024”. Uczestnicy sprzątali wybrane miejsca w dniach 19-30 kwietnia 2024 r. Organizatorzy i partnerzy akcji, tj. Fundacja Horyzont 360, WIŚNIOWSKI oraz HOTEL Heron Live ufundowali pakiety specjalne, tj. worki do śmieci, rękawiczki, owoce oraz soki. Uczestnikom akcji wydano ponad 300 kompletów worków na śmieci, 10 tysięcy rękawiczek, 7 tysięcy jabłek i 600 litrów soku, będących prowiantem dla aktywistów. Dla organizacji i instytucji wspierających sprzątanie przygotowano także specjalne certyfikaty uczestnictwa. Napełniono do pełna ponad 1005 worków o pojemności 60 l, zbierając łącznie ponad 60 300 litrów śmieci.

– Cieszymy się, że nie tylko my dostrzegamy, że walka o czystość rejonu to nie sprawa jednostek. Partnerzy widzą znaczenie akcji i wiedzą, że środowisko naturalne to także sprawa biznesu, organizacji samorządowych i całych społeczności. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników – mówi dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360.

***

Marka WIŚNIOWSKI od lat wspiera działania małopolskiej fundacji. Akcja #Sprzątanie Dla Sądecczyzny jest też jednym z wielu projektów chroniących okoliczne tereny wokół Jeziora Rożnowskiego, tak uwielbianego przez założyciela firmy – Andrzeja Wiśniowskiego. Firma jest też znana z wszelkiego rodzaju działań CSR, otrzymując prestiżowe nagrody w obszarze troski o środowisko naturalne. Wśród wybranych nadmienić należy nagrodę główną Orła Polskiej Stolarki przyznaną w 2019 r. przez dziennikarzy branżowych w kategorii „Firma zaangażowana społecznie”. Niedawno także, podczas kongresu ESG Polska Moc Biznesu, firma otrzymała nagrodę w obszarze pomocy społecznej: „DNA – bo pomaganie mamy w genach”.

Czytaj też:

Remont skrzyżowania na Kaduku zakończy się w czerwcu [FOTO]

Reklama