Remis Sandecji w drugim sparingu [ZDJĘCIA]

„Biało-Czarni” zremisowali 1-1 w swoim drugim sparingu, przygotowującym drużynę do wiosennej rundy Fortuna 1 liga. Przeciwnikiem tym razem było Zagłębie Sosnowiec. Bramkę dla Sandecji zdobył Błażej Szczepanek.

Kolejny sprawdzian podopieczni Dariusza Dudka rozegrali dzisiaj, 28 stycznia, na stadionie Victorii w Jaworznie.

Sandecja mogła jako pierwsza otworzyć wynik tego spotkania. Jednak w 25 minucie, uderzenie z rzutu karnego Damiana Chmiela pewnie obronił bramkarz drużyny z Sosnowca, Michał Gliwa.

Prowadzenie Zagłębie objęło kilkanaście minut później. W 38 minucie spotkania Szymon Pawłowski strzelił z dystansu tuż przy słupku. Na to trafienie Sandecja odpowiedziała w 71 minucie. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kasprzaka, z prawej strony boiska, wyrównującego gola zdobył niespełna 21-letni Błażej Szczepanek. W końcówce meczu, pomimo przewagi Biało-Czarnych nie udało się zdobyć bramki zwycięskiej. Bliski tego był Kamil Słaby. Jednak jego strzał w ostatniej chwili przerwał obrońca rywali, zmieniając trajektorię lotu piłki.

Szczegółową relację ze spotkania możesz przeczytać na oficjalnej stronie Sandecji Nowy Sącz.

Wynik meczu sparingowego skomentował również trener Sandecji – Dariusz Dudek. Wywiad możesz odnaleźć TUTAJ.

Przypominamy, iż to kolejny remis Biało-Czarnych z Zagłębiem Sosnowiec. W poprzednim roku, w październiku, na Stadionie Ludowym również pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Kolejnym rywalem Sandecji będzie Wieczysta Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane 2 lutego.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-0)

Bramki: Szymon Pawłowski 38′ – Błażej Szczepanek 71′.

Żółte kartki: Tomasz Boczek, Bartłomiej Kasprzak.

Zagłębie: Michał Gliwa (60′ Kacper Siuta) – Dominik Jończy (67′ Bartosz Chęciński), Vedran Dalić (46′ Mikołaj Staniak), Wojciech Kamiński (46′ Lukáš Ďuriška) – Filip Borowski (46′ Patryk Bryła), Wojciech Szumilas (67′ Wojciech Kamiński), João Oliveira (67′ Nikolas Korzeniecki), Dawid Gojny (67′ Filip Borowski) – Maksymilian Banaszewski (67′ Quentin Seedorf), Szymon Pawłowski (67′ Igor Dziedzic), Quentin Seedorf (46′ Mateusz Popczyk).

Sandecja: I połowa: Dawid Pietrzkiewicz – Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol, Łukasz Kosakiewicz, zawodnik testowany, Bartłomiej Kasprzak, Elhadji Maissa Fall, Robert Janicki, Damian Chmiel, Łukasz Zjawiński. II połowa: Dawid Pietrzkiewicz – Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Sebastian Rudol, Rafał Kobryń, Eryk Galara, Bartłomiej Kasprzak, Damir Šovšić, zawodnik testowany (70′ Jakub Zych), Robert Janicki (60′ Błażej Szczepanek), Svetoslav Dikov.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Czytaj również: Kto zostanie Najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Sądeckiej? Sprawdź nazwiska zawodników, którzy przeszli do finału