Remis na sesji rady miasta. Ludomir Handzel bez wotum zaufania

Dziś o godzinie 10 rozpoczęła się kontynuacja wczorajszej – bardzo długiej i bardzo burzliwej sesji Rady Miasta. Wielogodzinna dyskusja nad raportem o stanie Miasta Nowego Sącza sprawiła, że obrady po wielu godzinach trzeba było przerwać i głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Ludomira Handzla nie odbyło się.  

wsb3

Jeszcze przed głosowaniem w imieniu klubów zabierali głos radni, a wśród nich wiceprzewodniczący Michał Kądziołka, który zadeklarował, że radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz absolutorium prezydentowi nie udzielą.

Radni Koalicji Nowosądeckiej na odmianę podkreślali, że wiele inwestycji zostało udało się zrealizować, ale również z pozytywnym skutkiem zakończyć lub przyspieszyć zakończenie tych, które rozpoczęto w kadencji prezydenta Ryszarda Nowaka.

Ostatecznie w głosowaniu wzięło udział 23 radnych. 11 z nich było „za” i 11 przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała absolutoryjna nie została więc przyjęta.

Wczoraj Ludomir Handzel zadeklarował, że jeśli nie uzyska wotum zaufania i absolutorium, jest gotów poddać się osądowi mieszkańców, w formie referendum w sprawie jego odwołania.

– Poproszę swoje służby, aby przygotowały uchwałę w sprawie rozpisania referendum – oświadczył.

Rok temu, przewagą głosów radnych klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Ludomir Handzel po raz pierwszy nie otrzymał absolutorium. W swoim wystąpieniu poprzedzającym głosowanie sam prosił, aby mu go nie udzielać, tłumacząc, że dotyczy ono roku 2018, w którym przez 11 miesięcy władzę sprawował jego poprzednik.

Prezydent Nowego Sącza dziś bez absolutorium. Jutro wszystko jest możliwe…

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]