Remis na sesji rady miasta. Ludomir Handzel bez wotum zaufania

Dziś o godzinie 10 rozpoczęła się kontynuacja wczorajszej - bardzo długiej i bardzo burzliwej sesji Rady Miasta. Wielogodzinna dyskusja nad raportem o stanie Miasta Nowego Sącza sprawiła, że obrady po wielu godzinach trzeba było przerwać i głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Ludomira Handzla nie odbyło się.  

Renault2

Jeszcze przed głosowaniem w imieniu klubów zabierali głos radni, a wśród nich wiceprzewodniczący Michał Kądziołka, który zadeklarował, że radni klubu PiS - Wybieram Nowy Sącz absolutorium prezydentowi nie udzielą.

Radni Koalicji Nowosądeckiej na odmianę podkreślali, że wiele inwestycji zostało udało się zrealizować, ale również z pozytywnym skutkiem zakończyć lub przyspieszyć zakończenie tych, które rozpoczęto w kadencji prezydenta Ryszarda Nowaka.

Ostatecznie w głosowaniu wzięło udział 23 radnych. 11 z nich było "za" i 11 przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała absolutoryjna nie została więc przyjęta.

Wczoraj Ludomir Handzel zadeklarował, że jeśli nie uzyska wotum zaufania i absolutorium, jest gotów poddać się osądowi mieszkańców, w formie referendum w sprawie jego odwołania.

Poproszę swoje służby, aby przygotowały uchwałę w sprawie rozpisania referendum - oświadczył.

Rok temu, przewagą głosów radnych klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Ludomir Handzel po raz pierwszy nie otrzymał absolutorium. W swoim wystąpieniu poprzedzającym głosowanie sam prosił, aby mu go nie udzielać, tłumacząc, że dotyczy ono roku 2018, w którym przez 11 miesięcy władzę sprawował jego poprzednik.

Prezydent Nowego Sącza dziś bez absolutorium. Jutro wszystko jest możliwe...

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.