Już ponad 40 zakażeń koronawirusem związanych z weselem w Nawojowej

Jak informowaliśmy TUTAJ, nastąpił kolejny spory wzrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie. Okazuje się, że potwierdzono już 41 przypadków zakażenia u uczestników wesela, organizowanego w Boże Ciało (11 czerwca) w lokalu w Nawojowej, oraz u osób, które miały z nimi kontakt.

140 osób, które 11 czerwca uczestniczyły w weselnym przyjęciu (goście, obsługa itd.), poddanych zostało kwarantannie (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Na obecną chwilę potwierdzono 20 zakażeń koronawirusem u uczestników wesela – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją około godziny 11:00 Dominika Łatak-Glonek, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Jak wtedy zaznaczyła, część osób wciąż czekało na wyniki testu na obecność SARS-CoV-2.

Około godziny 15:00 dotarła do nas informacja z krakowskiego sanepidu, że zakażonych jest już 41 osób, które uczestniczyły w weselu lub miały kontakt z zakażonymi podczas przyjęcia w Nawojowej. Co więcej, w związku z tą sytuacją na kwarantannie przebywa obecnie niemal 240 osób.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.