Relacja LIVE ze sylwestrowego wieczoru i nocy (informacje, zdjęcia, ciekawostki)

Relacja LIVE ze sylwestrowego wieczoru i nocy (informacje, zdjęcia, ciekawostki)

sylwester czołówka, nowy sącz, krynica

Zapraszamy na relację live ze sylwestrowego wieczoru i nocy. Co kilka chwil będziemy aktualizować to co dzieje się na Sądecczyźnie. Nie zabraknie zdjęć, bieżących wydarzeń, najnowszych informacji, ciekawostek. Będziemy też zaglądać w miejsca, gdzie bawią się osoby związane z naszym regionem. Nie zabraknie aktualności dotyczących bezpieczeństwa. Portal DTS24 – Twoje źródło informacji.

GODZ. 18.06
Na płycie nowosądeckiego rynku impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wystąpi DJ Damzet. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Ludomira Handzla posiadacze Karty Nowosądeczanina będą mogli otrzymać gorący posiłek. W sercu Nowego Sącza nie będzie pokazu sztucznych ogni. To z myślą o zwierzętach, dla których sylwestrowa noc nigdy nie należy do łatwych.

GODZ. 18.21
Jak wynika z relacji Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu sylwestrowy wieczór przebiega spokojnie. – Do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych incydentów drogowych czy też tych związanych z zagrożeniem nieodpowiedniego użycia fajerwerków. Po godz. 15.00 interweniowaliśmy w Gródku, gdzie palił się pień drzewa. Byliśmy też w Piwnicznej, ale ta interwencja dotyczyła pomocy w przetransportowaniu pacjenta do karetki pogotowia ratunkowego – mówi w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Paweł Frączek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

GODZ. 18.50
Miłośnicy zimowego szaleństwa, którzy wybierają się na Jaworzynę Krynicką mogą zacierać ręce. Warunki są świetne. – Już za chwil kilka zaczynamy zabawę sylwestrową na Jaworzynie – informują organizatorzy.

GODZ. 19.25
Każdego roku podczas Sylwestra oraz Nowego Roku na małopolskich drogach, zwłaszcza tych prowadzących do górskich miejscowości obserwujemy zwiększone natężenie ruchu. Szczególnym zainteresowaniem w tym okresie cieszy się Zakopane. Mając to na względzie, małopolscy policjanci ruchu drogowego w okresie noworocznym zadbają, by podróżujący bezpiecznie dotarli do celu. W celu eliminowania z ruchu kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drodze, do działań włączy się również Grupa SPEED. – Prosimy o rozsądek i jazdę w trzeźwości. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu może skończyć się tragicznie i prowadzić do groźnych w skutkach wypadków drogowych. Podczas prowadzonych działań, kontrolując kierujących, policjanci będą każdorazowo sprawdzać stan trzeźwości w celu eliminacji z ruchu osób stwarzających ogromne zagrożenie na drodze. Jednocześnie przypominamy, że 1 stycznia 2023 roku w godz. 8.00 – 22.00 obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). W czasie ubiegłorocznego Sylwestra i Nowego Roku na małopolskich drogach doszło do 7 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć (piesi) oraz 8 zostało rannych ponadto ujawniono 41 nietrzeźwych kierujących – informuje małopolska policja.

GODZ. 19.47
Kapela Góralska Ciupaga wystąpi podczas „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Impreza będzie transmitowana na TVP2. Grupa z Sądecczyzny zaśpiewa i zagra tuż po gwieździe wieczoru. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

GODZ. 19.58
– Zdecydowanie zagramy „Adrenalinę”, bo nie może jej zabraknąć. To jest teraz mój popisowy numer. Na pewno zagramy jeszcze jeden utwór. Nie będzie to żadna z moich piosenek, tylko cover – mówi Michał Szczygieł. Pochodzący z Nowej Wsi obok Krynicy-Zdroju artysta zaprezentuje się podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, którą będzie transmitować telewizja Polsat. Kilkadziesiąt minut temu wokalista opublikował na swoim instagramie filmik z drogi do Parku Śląskiego, gdzie odbędzie się event.

GODZ. 20.12
Nie minęło kilka godzin od chwili, gdy Simfonia Carpathia opublikowała na swoim kanale youtube utwór „Libertango”. Dla tych, którzy nie zdążyli poznać założonej w Nowym Sączu orkiestry ukazujemy dzisiejszy utwór. – Szampańskiej zabawy w rytmie tanga oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2023 roku – czytamy w załączonych do piosenki życzeniach.

GODZ. 20.30
W miejscowości Brunary (powiat gorlicki) przyjęto zgłoszenie pożaru przewodu kominowego w budynku mieszkalnym. Na miejscu pracują Ochotnicze Straże Pożarne z Brunar i Śnietnicy a także Państwowa Straż Pożarna z Gorlic.

GODZ. 20.42
Tymczasem na rynku w Nowym Sączu trwają ostatnie szlify przed sylwestrową zabawą. Scena jest już gotowa. Warunki atmosferyczne sprzyjają plenerowej zabawie. Wkrótce na płycie rynku zjawią się okoliczni mieszkańcy i turyści.

GODZ. 20.54
Trzeba przyznać, że nowosądecki rynek robi wrażenie – szczególnie wieczorową porą. Uczestnicy sylwestrowego wieczoru powoli gromadzą się przed Ratuszem. Poniżej kilka aktualnych zdjęć.

GODZ. 21.07
Aktorka Katarzyna Ucherska z Nowego Sącza już przywitała Nowy Rok. Tegorocznego Sylwestra spędza zagranicą. Zdjęciami i życzeniami podzieliła się w swoich mediach społecznościowych.

GODZ. 21.35
Na Arenie Słotwiny aktywny Sylwester trwa już od dobrych kilku godzin. Stok został opanowany przez miłośników białego szaleństwa

GODZ. 21.52
Katarzyna Zielińska, aktorka ze Starego Sącza, podobnie jak Katarzyna Ucherska także spędza tegorocznego Sylwestra zagranicą i zdążyła już przywitać 2023 rok. – My już w 2023. I powiem Wam, że jest super! Dużo miłości – napisała Katarzyna Zielińska na swoim instagramie.

GODZ: 22.40
Na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju trwa impreza sylwestrowa pod chmurką.

GODZ: 23.14
Na Sądecczyźnie na szczęście nie odnotowano niebezpiecznych zdarzeń. Potwierdza to w rozmowie z naszym portalem dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. – Na chwilę obecną jest spokojnie, nie prowadzimy akcji ratunkowych. Mieliśmy jedno zgłoszenie w Tęgoborzy z monitoringu, ale alarm okazał się fałszywy. Na drogach jest bezpiecznie. Pożarowo również nie notujemy żadnych przypadków. W tym momencie trwa zabezpieczenie płyty sądeckiego rynku, gdzie odbywa się Sylwester – mówi dyżurny operacyjny z PSP Nowy Sącz.

GODZ: 23.29
Strażacy z Limanowej prowadzą zabezpieczenie operacyjne na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem. Działania są prowadzone od godziny 16.30. – Naszym głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla licznie zgromadzonych gości z całej Polski. W zabezpieczeniu udział bierze 17 zastępów Straży Pożarnej i łącznie 56 strażaków – informuje PSP.

GODZ: 0.00
Szczęśliwego Nowego Roku!

Fot: DTS/NS/IG

Share on twitter
Share on facebook