Kapela Góralska Ciupaga wystąpi podczas ,,Sylwestra Marzeń” w Zakopanem

Kapela Góralska Ciupaga wystąpi podczas ,,Sylwestra Marzeń” w Zakopanem

Kapela Góralska Ciupaga

Kapela Góralska Ciupaga wystąpi podczas „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Impreza będzie transmitowana na TVP2. Grupa z Sądecczyzny zaśpiewa i zagra tuż po gwieździe wieczoru.

„Ciupaga” istnieje od 2005 roku i tworzy ją grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Zespół zagrał około trzystu koncertów. Występował wielokrotnie na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Grupa dała się poznać szerszej publiczności w 2016 roku dzięki programowi „Mam Talent”, w którym dotarła do finału.

W Wigilię kapela zagościła w „Pytaniu na Śniadanie”, o czym informowaliśmy w artykule: Wigilijny występ Kapeli Ciupaga w „Pytanie na Śniadanie”.Teraz zobaczymy „Ciupagę” o godzinie 22:00 w TVP 2 podczas ,,Sylwestra Marzeń”.

„W tym roku wystąpimy podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Z czego mega się cieszymy. Widzimy się w Zakopanem i przed telewizorami” – podzielili się w mediach społecznościowych członkowie grupy.

Podczas „Sylwestra Marzeń” wystąpią: Sławomir i Kajra, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i Leon Myszkowski, Kombi, Komodo, Jan Majewski, Kapela Ciupaga ,Wiki Gabor, Golec Uorkiestra, Maja Hyży, MaRina, Kasia Moś, Sara James, Felivers, Stanisław Karpiel-Bułecka, Kuba Szmajkowski, Zenek Martyniuk, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys Miły Pan, Voyager Music, Blanka, Dzidzio z Ukrainy oraz Thomas Anders.

„My już na miejscu. Wróbelki ćwierkają, że wystąpimy o 22:00 zaraz po głównej gwieździe. Będzie to naprawdę mega zespół. „Support” mamy dobry” – żartują członkowie zespołu.

Gwiazdą ,,Sylwestra Marzeń” w Zakopanem miała być Melani C ze Spice Girls. Jednak swój występ odwołała z powodów „światopoglądowych”. Telewizja Polska poinformowała, że zastąpi ją jeszcze większa gwiazda, jednak jej nazwisko pozostawało tajemnicą. Okazuje się, że jest to amerykańska grupa ,,Black Eyed Peas”.

Fot. Kapela Góralska Ciupaga 
Share on twitter
Share on facebook