Reguła pięciu uderzeń. Niech zadziała w Nowym Roku!

Reguła pięciu uderzeń. Niech zadziała w Nowym Roku!

Koniec i początek roku to dla wielu osób czas podsumowań oraz tworzenia nowych planów. Te cele często są bardzo ambitne, jednak bywa, że brakuje nam konsekwencji, aby je zrealizować. John C. Maxwell, jeden z największych specjalistów w dziedzinie przywództwa, stworzył kiedyś koncepcję „reguły pięciu uderzeń”.

Reguła pięciu uderzeń mówi, że jeżeli masz drzewo i siekierę, i codziennie będziesz uderzał siekierą w drzewo tylko pięć razy, to w końcu je zetniesz. Proste i logiczne, czyż nie?

Ta historia to oczywiście pewna metafora. Reguła pięciu uderzeń mówi o wytrwałości i systematyczności. Nie musisz rąbać drzewa cały dzień jak szalony. Wystarczy pięć uderzeń. Codziennie. Ta sama siekiera. To samo drzewo. Żadnej wielkiej filozofii. W regule pięciu uderzeń to właśnie regularność robi różnicę. Nie 50, nie 500 uderzeń. Tylko 5, ale codziennie.

Jeżeli codziennie wykonujesz pracę ponad swoje siły, szybko się wypalisz i poczujesz się zdemotywowany.

A jeżeli będziesz robił właściwe rzeczy każdego dnia, wytrwale przez pewien czas, to nagle się okaże, że wszystko zaczyna działać tak, jak powinno.

Znajdź tę jedną lub kilka rzeczy, które robisz dobrze w swojej firmie i rób je codziennie, systematycznie, małymi krokami do przodu. Nie musisz ich robić przez cały dzień, ale rób je codziennie, przez jakiś czas, aż osiągniesz swój cel.

Konsekwencja w końcu zaprocentuje. Każdy, kto odnosi sukcesy to rozumie.

Pomyśl: czym jest ta rzecz, której codzienne, systematyczne wykonywanie zrobi różnicę w rezultatach które osiągasz?

Poza tradycyjnym “zdrowiem, szczęściem i pomyślnością” w Nowym Roku życzę Ci (i sobie zresztą również) odpowiedniej dozy systematyczności, wytrwałości i konsekwencji.

 

Nikodem Zegzda

Lideruj

www.lideruj.pl

https://www.facebook.com/lideruj

 

Reklama