Region utalentowanych i ambitnych przedsiębiorców

Rozmowa z Ryszardem Florkiem właścicielem i prezesem firmy FAKRO, drugiego na świecie producenta okien dachowych, pomysłodawcą fundacji „Pomyśl o Przyszłości”.

– Obchodzimy dzisiaj dziesięciolecie zestawienia „Gospodarcze Lokomotywy Sądecczyzny”, którego zwieńczeniem jest uroczysta gala przedsiębiorczości. Co wniosło dla lokalnego środowiska przez te lata publikowanie listy stu największych przedsiębiorstw?

– Projekt publikacji listy firm, które napędzają sądecką gospodarkę oraz organizowane przy tej okazji spotkania pozwalają na wymianę doświadczeń, a także na propagowanie przedsiębiorczości
w regionie. Gala 100 ma za zadanie stworzyć czas i miejsce do dyskusji na tematy ważne nie tylko dla lokalnego biznesu, ale także dla całej polskiej gospodarki. Za pomocą publikacji „Listy 100 największych firm napędzających sądecką gospodarkę” chcemy wyróżnić przedsiębiorców z regionu za ich zaangażowanie i ciężką pracę oraz za to, że potrafią działać nawet w tak ciężkich czasach, jakim był i nadal jest czas pandemii. Przecież to właśnie dzięki działalności tych firm powstają tysiące miejsc pracy dla rodzin z Nowego Sącza oraz regionu. Ta publikacja pokazuje, że mamy możliwości, by cały czas się rozwijać oraz to, jak ogromny potencjał tkwi na terenie Sądecczyzny.

– „Lista 100 największych firm napędzających sądecką gospodarkę” stanowi formę podziękowania przedsiębiorcom?

– Nie tylko formę podziękowania, ale także, miejmy nadzieję, będzie ona stanowić źródło inspiracji dla rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorców. Jestem pewien, że na przestrzeni tych 10 lat już kogoś zainspirowała. Wierzymy, że nasz ranking stanie się motorem napędzającym mniejsze firmy z naszego regionu do dalszego rozwoju i aspirowania do tego, by stawały się coraz większymi, a może nawet globalnymi.

– Co wyróżnia sądecką listę 100 od innych tego typu zestawień? Przykładowo od takich tytułów, jak: „Najbogatsi Polacy”? (…)

Całość w specjalnym dodatku do “Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

zajawka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.