Korzenna. Trwa odbudowa mostu zniszczonego podczas powodzi

Korzenna - odbudowa mostu

Prace przy odbudowie mostu w Korzennej, który uległ uszkodzeniu w lipcu, są już na półmetku. Z końcem roku budowla ma zostać ukończona.

Most, zniszczony przez wodę w czasie powodzi, nie nadawał się do użytkowania. Część mieszkańców nie może dostać się do swoich domów drogą publiczną. Co więcej, po „odciętej” stronie znajduje się sklep.

Staraniem gminy i w porozumieniu z właścicielami gruntów udało się uruchomić objazd prowadzący po działkach prywatnych. Jakkolwiek tymczasowe rozwiązanie zdaje egzamin, to jednak komfort życia mieszkańców gwarantuje przede wszystkim możliwość korzystania z mostu i drogi publicznej – informują pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

Prace przy odbudowie, warte ponad 720 tysięcy złotych, realizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Inwestycja została dofinansowana z budżetu państwa. Termin realizacji wyznaczono na koniec bieżącego roku. Główna konstrukcja mostu jest już gotowa, więc, o ile pozwolą na to warunki pogodowe, jest spora szansa, że termin ten zostanie dotrzymany.

fot. UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.