Redakcja „Tempa” w świetnej formie. Po ich gazetę ustawiały się kolejki

Redakcja „Tempa” w świetnej formie. Po ich gazetę ustawiały się kolejki

Choć „Tempo” – ogólnopolski dziennik sportowy wydawany w Krakowie – zniknął z kiosków osiemnaście lat temu, to duch gazety, na której wychowały się całe pokolenia miłośników sportu, ma się dobrze. W środę po raz pierwszy po latach spotkał się dawny zespół „Tempa”. Obecnych było… 32 dziennikarzy gazety (słownie trzydzieści dwie osoby!). To zdecydowanie więcej, niż liczy wiele redakcji ukazujących się obecnie periodyków.

Pretekstem do spotkania po latach było 75-lecie ukazania się pierwszego numeru magazynu „Piłkarz”, którego tradycji „Tempo” stało się kontynuatorem. Nie był to jednak kulminacyjny punkt nieformalnego jubileuszu, bowiem zespół umówił się na kilka kolejnych rocznicowych akcentów. Szczegółów nie zdradzamy, ale jakie są możliwości tamtej ekipy, mogliśmy się przekonać w listopadzie ub. roku kiedy kilka dawnych piór „Tempa” współtworzyło specjalne wydanie DTS POLACY NA MUNDIALACH. Magazyn poświęcony piłkarskiej reprezentacji Polski – 104 strony – cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a po wersję papierową i elektroniczną gazety sięgnęło blisko 20 tysięcy Czytelników. Trudno się dziwić, w końcu tamten DTS tworzyli ludzie, po których gazetę przed laty ustawiały się rano kolejki pod kioskami.

Dzisiaj taką sytuację trudno sobie wyobrazić najbardziej zuchwałym wydawcom. W szczytowym momencie nakład poniedziałkowego wydania „Tempa” sięgał 100 tys. egzemplarzy, a w południowej Polsce nie było szanującego się kibica, który nie miałby gazety przestudiowanej od pierwszej do ostatniej strony. Ćwierć wieku temu „Tempo” w swojej bogatej sprawozdawczości z wydarzeń na różnych arenach przypominało dzisiejsze portale sportowe. Do tego dochodziła ambitna publicystyka… Ale o tym będzie jeszcze okazja w tym roku opowiedzieć.

Szczegółowych planów zespołu „Tempa” jeszcze nie zdradzamy, ale już wiadomo, że dawni miłośnicy (Czytelnicy) gazety z pewnością będą mieli okazję do satysfakcji. W spotkaniu po latach uczestniczyli: Waldemar Bałda, Marek Bartosik, Wojciech Batko, Anna Brzeszczak, Jerzy Cierpiatka, Marek Gilarski, Andrzej Godny, Jacek Gucwa, Adam Kasprzycki, Krzysztof Kawa, Ryszard Kołtun, Jacek Kozioł, Janusz Kozioł, Artur Krochmal, Marek Latasiewicz, Majka Lisińska-Kozioł, Maciej Malinowski, Rafał Miżejewski, Wojciech Molendowicz, Jerzy Mucha, Jerzy Nagawiecki, Ryszard Niemiec, Wojciech Olszówka, Jan Otałęga, Piotr Pietras, Jarosław Piskorz, Piotr Płatek, Remigiusz Półtorak, Leszek Rafalski, Jerzy Sasorski, Grażyna Seweryn, Robert Walczak, Mateusz Węglowski-Król, Krzysztof Wojdyło, Grzegorz Wojtowicz.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania:

 

Fot. Wojciech Molendowicz

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama