Raymond Nader – głosiciel orędzia św. Charbela przyjeżdża do Nowego Sącza

Raymond Nader – głosiciel orędzia św. Charbela przyjeżdża do Nowego Sącza

Wydawnictwo RTCK w Nowym Sączu zaprasza na konferencję Raymonda Nadera , libańskiego chrześcijanina maronity, który otrzymał niezwykły znak od św. Charbela i misję od Boga, aby głosić jego orędzia na całym świecie, głęboko wierząc, że przesłanie Chrystusa: miłość, pokój i zrozumienie wśród ludzi powinny dotrzeć do każdego serca na Ziemi. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca, w Wyższej Szkole Biznesu – NLU. Dla Czytelników DTS mamy podwójne zaproszenia do rozdania.

“Poszedłem do klasztoru w Annaya, położonego na wysokości 1350 metrów, gdzie św. Charbel spędził ponad 20 lat na rozmowie z Bogiem. Kiedy modliłem się i czytałem Pismo Święte przy zapalonych świeczkach, nagle poczułem przez kilka minut bardzo ciepły, porywczy wiatr. Mimo silnego wiatru, nie zgasły one. Nie wiedziałem, co się dzieje dokoła. Nic nie słyszałem, nie czułem swojego ciała. Światło, które było dookoła mnie było milion razy mocniejsze od słońca, ale nie czułem poparzenia. Czułem, że ktoś był koło mnie, zaczął ze mną rozmawiać. Usłyszałem, że nie śnię. Ta rozmowa odbywała się bez głosu, tylko za pomocą poruszania wargami ust. Gdy pytałem, kim jesteś, poczułem wielki pokój w sobie i miłość. Usłyszałem: „Ja jestem”.

Raymond Nader
o doświadczeniu, które przeżył w Annaya 10.11.1994 r.

HISTORIA DŁONI ŚW. CHARBELA

Raymond w listopadową noc w 1994 roku spędził na modlitwie w pustelni w Annaya długie godziny, które minęły mu jak w oka mgnieniu. Wracając do samochodu poczuł ciepło na swoim ramieniu. Podwinął rękaw, sądząc, że się zadrapał lub użądlił go owad. Wtem zobaczył na skórze znamię, które do złudzenia przypominało odciśniętą dłoń, wraz ze wszystkimi najdrobniejszymi szczegółami pięciu palców.

Raymond wrócił do domu i natychmiast pokazał ramię swojej żonie. Dzięki temu upewnił się, że to co go spotkało nie jest snem czy halucynacją, a rzeczywistością. To wydarzyło się naprawdę!

Ramię Raymonda zostało przebadane przez jednego z najsłynniejszych libańskich chirurgów plastycznych, dr Nabila Hokayema, który stwierdził, że rana na ramieniu to oparzenie trzeciego stopnia. Jednak nadzwyczajne było to, że kolor rany nie był typowy dla głębokiego poparzenia (czyli szary lub czarny), ale różowy i czerwony. Dodatkowo przez kolejnych pięć dni z tego miejsca płynęła krew i woda, a Raymond nie czuł bólu tylko ciepło.

Nadprzyrodzone okoliczności i niezwykłość tego cudu utwierdziła Raymonda w przekonaniu, że otrzymał szczególny znak od św. Charbela. Od tamtego czasu Raymond zmienił całe swoje życie. Postanowił je ofiarować Chrystusowi. Rozpoczął pracę w katolickiej telewizji w Libanie. Za zgodą władz Kościoła, zaczął na cały świat głosić orędzia św. Charbela, których od tamtego listopadowego doświadczenia regularnie otrzymywał.

PROGRAM KONFERENCJI

Powyższa historia dłoni św. Charbela to tylko urywek z tego, co poznasz na konferencji, bo Raymond opowie o swoich doświadczeniach i wskazówkach, jakie każdy z nas może wynieść z orędzi św. Charbela dla siebie.

I CZĘŚĆ:
HISTORIA RAYMONDA

 • Jak to się stało, że jest teraz w takim miejscu swojego życia w jakim jest?
 • Co się wydarzyło w jego sercu, umyśle, że robi to, co robi?
 • Przykłady / historie, których jeszcze nigdzie nie mówił

II CZĘŚĆ:
PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

 • Co ja (czyli przysłowiowy Kowalski) mogę wynieść z tej historii dla siebie?
  Dzisiaj. Tu i teraz. W takiej sytuacji życiowej, w jakiej jestem.
 • Co z tych treści mogę wprowadzić do swojego życia?
 • Jakie wskazówki Raymond ma dla Słuchaczy?
 • Co w jego przypadku było kluczowe – Upór? Determinacja?
 • Co Charbel w orędziach ma nam do przekazania?
 • Co według Raymonda jest cennego w tych orędziach?

  ***

  Raymond Francis Nader , libański chrześcijanin maronita, urodzony w Ghineh-Kesrwan w Libanie 10 listopada 1961 r. Żonaty, ojciec trójki dzieci.

  Ukończył Saint Joseph University w Bejrucie w 1984 r. na kierunku inżynieria elektromechaniczna. Po ukończeniu tych studiów wyjechał do Londynu w celu dalszej specjalizacji i pracy w zaawansowanych technologiach.

  Podczas wojny libańskiej był zaangażowany w libańskie siły chrześcijańskie i uczestniczył niemal we wszystkich bitwach broniących wspólnoty chrześcijańskiej. Służył jako wysokiej rangi oficer i był dowódcą szkoły oficerów.

  Pod koniec wojny wrócił do normalnego życia, pracując jako dyrektor generalny szwedzkiej firmy w Bejrucie.

  10 listopada 1994 r. przeżył duchowe doświadczenie w pustelni św. Charbela w Annaya-Liban, które pozostawiło cudowny znak na jego ramieniu i sercu oraz zmieniło jego życie. Od tego czasu poświęcił swoje życie służbie Chrystusowi i Jego Kościołowi.

  W 1995 r. wraz z grupą świeckich oraz z kapłanami, mnichami i mniszkami założył grupę modlitewną w Annaji pod nazwą „Święta Rodzina Charbel”, która zaczęła zbierać się w każdy piątkowy wieczór w celu studiowania Biblii, celebrowania Mszy św. w procesji do pustelni św. Charbela recytując różaniec i rozważając Słowo Boże.

  W 1996 roku dołączył do Telelumiere i założył organizację „Friends of Telelumiere” odpowiedzialną za zbiórkę pieniędzy, darowizny dla Telelumiere i wiele innych działań wspierających misję stacji.

  W 2000 r. Podczas długiej 2-miesięcznej podróży po Stanach Zjednoczonych, odwiedzając parafie w ponad 30 stanach, założył komitet sterujący zarządu Telelumiere w USA i rozszerzył Friends of Telelumiere na USA.

  W 2003 roku pomógł założyć Noursat, kanał satelitarny Telelumiere i został dyrektorem wykonawczym Noursat.

  Od 2000 roku włóczy się po świecie promując Telelumiere i Noursat i pracując nad rozbudową stacji, aby objąć cały glob, ulepszyć swoje programy i urządzenia oraz rozszerzyć sieć Przyjaciół Noursatu, głęboko wierząc, że przesłanie Chrystusa : Miłość, pokój i zrozumienie wśród ludzi powinny dotrzeć do każdego serca na Ziemi.

  Zainspirowany cytatem „Liban jest czymś więcej niż krajem… on jest przesłaniem” w związku z wizytą św. Jana Pawła II w Libanie w 1997 r., Nader zainicjował narodowy, polityczny, duchowy i społeczny ruch „Liban Message”.

  ŹRÓDŁO: RTCK

  ROZDAJEMY ZAPROSZENIA

  Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia za tę konferencję. Aby je zdobyć, należy pod postem na ten temat na naszym fanpage’u FB, napisać: ŚWIĘTY CHARBEL. Darmowe wejściówki trafią do pierwszych dwóch osób, które to uczynią. Pozostałych zachęcamy do zapisania się na konferencję pod adresem RTCK 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.