Klub Młodego Programisty w Nowym Sączu bije rekordy popularności

75 warsztatów, 1254 uczestników i mnóstwo radości z praktycznego zdobywania wiedzy – to najkrótsze podsumowanie pierwszych siedmiu miesięcy działalności nowosądeckiego Klubu Młodego Programisty. Po wakacjach zajęcia będą kontynuowane!

WSB2020

Klub Młodego Programisty to miejsce, gdzie dzieci oraz ich rodzice mogą brać udział w bezpłatnych warsztatach programowania. W całej Polsce działa 16 takich miejsc, po jednym w każdym województwie.

Poza Nowym Sączem kluby działają także w Inowrocławiu, Lubinie, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Siedlcach, Nysie, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

- Zależało nam, aby z zajęciami programowania dotrzeć do miejsc, w których ich oferta jest uboższa - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Kluby rozpoczęły działalność jesienią  ubiegłego roku. Po ukończonym jednym cyklu zajęć rodzice często pytają o możliwość kontynuacji warsztatów (taką chęć deklaruje 90% rodziców dzieci, którzy wypełnili ankietę ewaluacyjną). Niektóre dzieci dojeżdżają na zajęcia z mniejszych miejscowości, oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursyPokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także i oni, że warto zacząć tę przygodę. Jej efektem może być zdobycie jednej z kluczowych kompetencji przyszłości – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Z bezpłatnych zajęć w małopolskim KMP skorzystało do tej pory 1254 dzieci z Nowego Sącza i okolic.

Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci – wraz z rodzicami – poznają korzyści płynące z nauki programowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a każdy cykl to 10 godzinnych spotkań, prowadzonych na czterech poziomach trudności. Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Organizowane są w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6.

Po wakacjach odbędą się dni otwarte w Klubach Młodego Programisty -znakomita okazja, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia i poznać trenerów.

Więcej informacji na www.klubmlodegoprogramisty.pl

Klub Młodego Programisty w Nowym Sączu działa przy ul. Konopnickiej 3

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.