Raport IV i V ligi: Glinik nie wykorzystał szansy. Wygrana Kolejarza Stróże

Glinik Gorlice, kibice

Zapraszamy na raport z boisk IV oraz V ligi. Przedstawiciele ziemi sądeckiej grali ze zmiennym szczęściem. Szansy gry w przewadze nie wykorzystał Glinik Gorlice. Zwycięską passę podtrzymał za to Kolejarz Stróże, który mocno zaatakuje czołówkę tabeli.

IV Liga: Porażka Popradu, Limanovii i Glinika. Remis Barciczanki

To nie był dobry czas dla przedstawicieli naszego regionu. Na tym etapie rozgrywek występują: Barciczanka, Limanovia, Glinik Gorlice oraz Poprad Muszyna. Tylko pierwszy z wyżej wymienionych zespołów zdołał zapunktować. Podopieczni trenera Mateusza Dwojaka zremisowali przed własną publicznością z Lubaniem Maniowy.

Gracze Barciczanki trafili na dobrze dysponowanego rywala. Trzeba zauważyć, że Lubań był bliski zamknięcia tego pojedynku. Do przerwy prowadził 3:1 po trafieniach Quintanilhy i Skydana, a po przerwie mógł podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie Barciczanka zdołała jednak odrobić straty. Bramki strzelali Korzym i Maślejak. Szkoleniowiec Lubania nie ukrywał po spotkaniu swojego rozgoryczenia.

– Żal mi przede wszystkim chłopaków, których ten mecz kosztował bardzo dużo zdrowia. Gdzieś szczęście nas opuściło, ale mam nadzieję, że z czasem znów się do nas uśmiechnie, bo bardzo ciężko na to pracujemy – mówi Paweł Batkiewicz, trener Lubania Maniowy.

Swojej szansy nie wykorzystał też Glinik. Zespół z Gorlic wybrał się na niewygodny teren do Rabki-Zdroju. Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie za sprawą Krzyżaka. Zawodnik wykorzystał dośrodkowaną w pole karne piłkę i uderzeniem w krótki róg doprowadził do stanu 1:0. Glinik zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Fantastycznym strzałem z dalszej odległości popisał się Gogola. Soczyście uderzona futbolówka odbiła się po drodze od poprzeczki i znalazła drogę do bramki. Po zmianie stron mecz był wyrównany, ale to drużyna z Rabki-Zdroju znalazła patent na rywala. W 55. minucie Pazurkiewicz uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka odbiła się od słupka i trafiła do siatki. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany po tym jak jeden z zawodników Glinika dotknął piłkę ręką w polu karnym. Warto odnotować, że od 68. minuty meczu gorliczanie grali w przewadze jednego zawodnika (czerwona kartka Mateusza Dary po dwóch przewinieniach). Liczebna przewaga nie przełożyła się na boiskowe poczynania.

Komplet wyników IV ligi: Wierchy Rabka-Zdrój – Glinik Gorlice 3:1, Barciczanka Barcice – Lubań Maniowy 3:3, Limanovia – Unia Oświęcim 1:2, Orzeł Ryczów – Poprad Muszyna 1:0, Słomniczanka – Beskid Andrychów 0:1, Radziszowianka – Wolania Wola Rzędzińska 2:5, Kalwaria Zebrzydowska – Bruk-Bet Termalica 1:6, Wiślanie – Dalin Myślenice 3:0, Okocimski Brzesko – Jawiszowice 0:1.

V liga: Kolejarz Stróże wrócił na zwycięską ścieżkę

Tydzień temu gracze ze Stróż dość nieoczekiwanie przegrali w Radłowie, ale szybko wrócili na odpowiednie tory. Rozegrana w środku tygodniu kolejka pozwoliła na przełamanie (Kolejarz wygrał na wyjeździe z Metalem Tarnów 2:0). Teraz gracze trenera Roberta Święsa potwierdzili dobrą dyspozycję i ponownie sięgnęli po komplet punktów. Przed własną publicznością pokonali Jarmutę Szaczawnica w rozmiarze 3:0. Już w 10. minucie pojedynku miejscowy zespół objął prowadzenie za sprawą efektownego strzału Gargasa. Przed przerwą gola dorzucił Krok. Spotkanie przebiegało pod dyktando miejscowych. W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił Olszowski, który wykorzystał rzut karny. Kolejarz Stróże jest obecnie najwyżej notowanym przedstawicielem ziemi sądeckiej w lidze. Zajmuje trzecią lokatę ze stratą jednego punktu do lidera tabeli.

Komplet wyników V ligi: Korona – Dunajec Zakliczyn 2:4, Tuchovia – Sokół Słopnice 0:1, Dunajec Nowy Sącz – Bocheński KS 0:2, Watra – Radłovia 2:0, GLKS Gromnik – Metal Tarnów 1:0, Orkan Szczyrzyc – Drwinia 2:4, Zalesie – Tarnovia 4:1, Kolejarz Stróże – Jarmuta Szczawnica 3:0.