Rapdach po sukces z dotacją PARP

Rapdach po sukces z dotacją PARP

Rapdach to wiodąca firma branży szklanych balustrad, która wchodzi w zupełnie nowy etap swojej działalności, wykraczając znacznie poza region sądecki i Małopolskę. Nowa siedziba, która powstała w Ptaszkowej niedaleko Nowego Sącza, dzięki dofinansowaniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, staje się wizytówką firmy, skupiającej swoją uwagę na Kliencie, wysokiej jakości oraz innowacyjności. Nie bez znaczenia pozostają także zielone technologie, które w firmie Rapdach zajmują szczególne miejsce i wyznaczają dobre praktyki w swojej branży i kolejne kierunki rozwoju.

 W ciągu blisko pięciu lat działalności firma Rapdach stała się niewątpliwym liderem w regionie, oferując swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie produkcji i montażu balustrad szklanych ze szkła hartowanego, klejonego, a także balustrad ze stali nierdzewnej. Zaczynając od niewielkiej działalności i dobrego pomysłu na rozwój biznesowy, dziś firma Rapdach zatrudnia ponad 50-osobowy zespół profesjonalistów. Korzysta z doświadczeń zdobytych podczas wielu dużych realizacji, gdzie liczy się jakość i profesjonalne wykonanie. To dzięki temu dzisiaj może być przykładem dla innych firm z Sądecczyzny, Małopolski i całego kraju pokazując, że rozwój musi opierać się na solidnych fundamentach.

Jak podkreśla prezes firmy Rapdach Paulina Lachowska, rozwój i sukcesy na rynku szklanych balustrad są możliwe dzięki dwóm kluczowym filarom. – Pierwszy z nich to nasz Klient, który niezależnie od wielkości zamówienia jest dla nas najważniejszy. To filozofia, która opiera się na kompleksowej obsłudze projektu zleconego przez Klienta. Chcemy i jesteśmy dostępni dla naszych zleceniodawców niemal w dowolnym momencie, dając prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, szacunku i profesjonalizmu – mówi prezes Paulina Lachowska, która dodaje, że to dzięki temu firma Rapdach w tak krótkim czasie zdobyła tak wiele zleceń i przede wszystkim zaufanie klientów.

– Drugi filar, to zaufanie do naszych pracowników i współpracowników, które przejawia się w wielu aspektach. Od samego początku uważamy, że zespół to jedna z naszych największych wartości obok klientów. To dzięki zespołowi możemy powielać nasz sukces w kolejnych zleceniach, realizacjach, i to również przy ich udziale, obdarzając ich dużym zaufaniem, podejmujemy często te najważniejsze decyzje, od których zależy wieloletni rozwój firmy Rapdach – podkreśla z satysfakcją Paulina Lachowska.

 Zespół Rapdach tworzą wyjątkowi ludzie, którzy do swoich zadań i obowiązków podchodzą z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Ważnym elementem jest również identyfikacja kadry zarządzającej i pracowników z najważniejszymi celami oraz filozofią biznesową firmy.

Kluczowymi zadaniami kieruje dyrektor zarządzająca Wioleta Pazgan. To również dzięki jej pracy firma Rapdach może osiągać kolejne cele i wyznaczać nowe kierunku działania. Szczególne miejsce w zespole zajmuje także kierownik działu kreatywnego Julia Lachowska-Michalewska, która odpowiada między innymi za marketing oraz komunikację w Internecie. Do niezwykle ważnych kwestii, decydujących o sukcesie firmy, należą logistyka i magazyn, którymi zarządza kierownik Piotr Michalewski.

Szczególną uwagę firma przykłada do kwestii technicznych, za które odpowiada kierownik Robert Tomaszkiewicz. To mocny punkt zespołu i osoba, która niemal od samego początku pracuje w firmie Radach, przechodząc przez różne szczeble rozwoju zawodowego – od rysownika do montażysty. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży balustrad i jest nie tylko autorytetem dla reszty zespołu, ale także osobą, która wzbudza sympatię i znana jest z niezwykłego poczucia humoru. Obecnie Robert Tomaszkiewicz zarządza trzema kluczowymi projektami, w których odpowiada za projektowanie, a następnie poprawny montaż u Klienta.

W historii firmy Rapdach bez wątpienia punktem zwrotnym, otwierającym ogromne możliwości dalszego rozwoju jest 2023 rok i powstanie nowoczesnej siedziby. Jest ona zlokalizowana tuż przy drodze krajowej nr 28 w otoczonej pięknymi krajobrazami miejscowości Ptaszkowa, w gminie Grybów, i oddalona od Nowego Sącza zaledwie o 10 minut drogi. Nowy budynek powstał tuż obok bardzo dobrze znanego Zajazdu Krystyna, który na stałe wpisuje się w mapę naszego regionu.

Podczas projektowania przestrzeni biurowej i magazynowej brano pod uwagę perspektywę długoletniego, zrównoważonego rozwoju, także z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i zielonych technologii. Dlatego na nowym budynku firmy Rapdach zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy aż 50 kWh oraz odpowiednio duży magazyn energii, zapewniający ciągłość pracy przedsiębiorstwa także w sytuacji wystąpienia przerwy w dostawie prądu.

– Możemy śmiało powiedzieć, że powstanie naszej nowej siedziby, to wizytówka firmy Rapdach, ale także efekt naszej ogromnej determinacji w dążeniu do rozwoju i najwyższej jakości usług w branży szklanych balustrad. Dla nas to wielka duma, że udało nam się to zrobić w ciągu czterech ostatnich lat – wyjaśnia prezes firmy Mateusz Lachowski. – Kiedy spoglądamy za siebie, gdzie byliśmy jeszcze kilka lat temu, a gdzie jesteśmy dzisiaj, to mamy ogromną satysfakcję z tego, że nasze poświęcenia i konsekwentne dążenie do celu przynoszą efekty – dodaje Mateusz Lachowski.

Jak podkreślają właściciele firmy Rapdach, zrównoważony i jednocześnie dynamiczny rozwój działalności biznesowej nie byłby możliwy bez wsparcia z Funduszy Norweskich za pośrednictwem operatora PARP. To dzięki dofinansowaniu, Rapdach mógł przystąpić do największej w historii firmy inwestycji, czyli budowy nowej siedziby w Ptaszkowej. Jednak to, co jest kluczowe w tej współpracy, to zaufanie i wsparcie, na które Rapdach mógł liczyć podczas budowy nowej siedziby.

– Rola Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jako operatora Funduszy Norweskich, w naszym obecnym rozwoju była i jest ogromna! Bez tego wsparcia nie moglibyśmy stworzyć nowej siedziby i realizować bardzo ambitnych celów, nad którymi pracujemy teraz każdego dnia. Bardzo to doceniamy i dziękujemy za partnerskie podejście do naszego projektu i profesjonalną pomoc jaką otrzymaliśmy od pracowników instytucji PARP – podkreśla prezes Mateusz Lachowski.

Sama inwestycja budowy nowej siedziby Rapdach ma również istotny wymiar ekologiczny, który stał się częścią filozofii firmy, opartej na długoterminowym rozwoju.

– Realizowanie ambitnych planów w obszarze ekologii zaczynaliśmy od prostych rzeczy. Kiedyś było to wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywał. Dzisiaj robimy znacznie więcej i możemy powiedzieć, że wyznaczanie i osiąganie ekologicznych celów w naszej działalności, to już nie tylko praca nastawiona na zysk w sensie biznesowym, ale to wprost zmienianie świata wokół nas – podkreśla dyrektor handlowy Łukasz Job.

 Nowa siedziba Rapdach to okno na świat, które wyznacza nowe kierunki rozwoju. Firma już teraz jest obecna nie tylko na rynku lokalnym czy regionalnym, ale realizuje zlecenia na terenie całego kraju, a swoje działania ukierunkowuje również na kraje Europy zachodniej i północnej. Już teraz Rapdach ma swoje zagraniczne sukcesy i konkretne realizacje, które zyskują uznanie kontrahentów spoza Polski. Obecnie firma skupia się na poszerzeniu asortymentu, a także na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem energii odnawialnej, które w bliskiej przyszłości sprawią, że Rapdach będzie wyznaczał kierunku rozwoju nie tylko w swojej działalności biznesowej, ale również w branży szklanych balustrad w Polsce i Europie.

Film o firmie Rapdach można oglądnąć tutaj

Materiał partnera

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama