Ranny kierowca utknął w pojeździe po zderzeniu BMW i VW Golfa

Wczoraj około 16:20 w Brzeznej (gmina Podegrodzie) doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych: BMW X1 i Volkswagena Golfa. Jeden z kierowców wyszedł z auta o własnych siłach. Jednak, aby wydostać drugiego z kierujących, konieczne było użycie przez strażaków sprzętu hydraulicznego i rozcięcie Volkswagena. Mężczyzna miał widoczne obrażenia.

PROTEUSSMARZ

Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Brzezna zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w zniszczonych samochodach i zakręcili zawór butli LPG w Golfie.

- Przy pomocy klinów ustabilizowano pojazd, jeden z ratowników medycznych zbadał kierującego, w tym samym czasie dwóch strażaków weszło do pojazdu w celu zabezpieczenia poszkodowanego przed szkłem z wycinanej przedniej szyby. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego odgięto drzwi od strony kierowcy oraz dokonano przecięcia słupków w celu odgięcia dachu. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do wydobycia osoby poszkodowanej z pojazdu na nosze typu deska a następnie przetransportowali kierującego do karetki pogotowia - relacjonują funkcjonariusze PSP.

W trakcie działań kierowca BMW zaczął się skarżyć na złe samopoczucie, jednak po przebadaniu przez lekarza pozostał na miejscu.

Kiedy karetka z poszkodowanym kierowcą Volkswagena odjechała, strażacy zaczęli kierować ruch wahadłowo przez znajdującą się obok myjnię samochodową. Zasypali też sorbentem płyn chłodniczy, który wyciekł z Golfa.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, prowadzonych przez policję, zniszczone auta zostały zabrane przez pomoc drogową, a pozostałości po wypadku usunięte z jezdni. Dopiero wtedy przywrócono na drodze ruch w obu kierunkach.

fot. PSP w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.