Nowy Sącz: rak karmi się stresem. Zrób mammografię!

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna organizuje w Nowym Sączu akcję bezpłatnych, profilaktycznych badań mammograficznych dla kobiet powyżej 40. roku życia. Zapisy przyjmowane są w dniach 4 - 6 kwietnia. 

Renault2

- Szczególnie zapraszamy panie między 40. a 50. rokiem życia oraz po 70. Zapisy na badania będą przyjmowane pod nr tel. 606 702 993 w godzinach od 16. do 18. Ilość miejsc jest ograniczona - mówi Bożena Kiemystowicz ze Stowarzyszenia Europa Donna.

Jak przekonuje sądecka amazonka Małgorzata Karwala, rak to nie wyrok, ale karmi się stresem.

- Rak lubi stres. Lubi, gdy człowiek się dołuje. Rak wręcz karmi się stresem, jest wtedy w swoim żywiole. Warto korzystać z bezpłatnych badań, szczególnie powinny się badać kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia. Wiek ten powinien być obniżony, gdyż chorują nawet młode kobiety po trzydziestce - mówi pani Małgorzata.

-  Przy najmniejszych wątpliwościach, przy każdej wizycie u lekarza, należy domagać się USG i badania piersi. Ginekolodzy nie zawsze wykonują badanie piersi - dodaje Małgorzata Karwala.

Badania współfinansowane są przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Starostę Nowosądeckiego.

Fot. pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.