Chełmiec: ocieplą szkoły i siedzibę strażaków

Ograniczenie zużycia energii nawet o 62 %, redukcja emisji dwutlenku węgla i pyłów o 71% i lepsze powietrze – taki ma być efekt inwestycji w izolację cieplną budynków w gminie Chełmiec. Izolacja to nie wszystko. Na budynkach pojawią się także kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne, a wewnątrz – nowoczesne kotłownie.

1.8 mln zł na ten cel udało się zdobyć z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Całość wydatków związanych z termomodernizacją szacowana jest na około 5 mln zł. Przetargi zostaną ogłoszone w kwietniu, a koniec prac budowlanych zaplanowano na marzec 2019 r.

Nowe, cieplejsze elewacje zyskają: Zespół Szkół w Marcinkowicach – oddział przedszkolny, Zespół Szkół w Paszynie, Zespół Szkół w Świniarsku, Zespół Szkół w Chomranicach, Zespół Szkół w Wielogłowach, szkoły podstawowe z Januszowej, Klęczan, Niskowej i Rdziostowa oraz budynek Ochotniczej Straży Pożarnej z Chełmca.

Remonty obejmą docieplenie ścian i stropów, montaż systemu fotowoltaicznego wraz z automatyką, kolektorów słonecznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie przyziemia, montaż nowej kotłowni na biomasę,  kotłowni gazowej kondensacyjnej i wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami.

 

 fot. Urząd Gminy Chełmiec

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.