Rajd dookoła Jeziora Rożnowskiego (Sądecka Mapa Rowerowa II/XIII)

Długość trasy 44 km.

Przebieg trasy: Tęgoborze-Rąbkowa-Just-Łososina Dolna-Witowice Górne-Witowice Dolne-Rożnów-Gródek nad Dunajcem- Kurów- Wielogłowy- Tęgoborze.

wsb3

Wycieczkę zaczynamy w Nowym Sączu przy ul. Witosa. Jedziemy drogą krajową nr 75 w kierunku Krakowa. Mijamy wzniesienie pod Górę Zabełecką. Przed nami 11 km płaskiej trasy. Docieray do Tęgoborzy ale nie kierujemy się w serpentynami w stronę Justu (trwa remont) tylko odbijamy lekko w prawo w stronę Znamirowic.

Spokojną, asfaltową trasą wzdłuż brzegu Jeziora Rożnowskiego dojeżdżamy do Rąbkowej gdzie skręcamy w lewo dojeżdżając do kaplicy w tej miejscowości. Przy kaplicy ponownie skręcamy w lewo i na tym odcinku czekają nas fantastyczne widoki na panoramę Tęgoborzy. Dojeżdżamy na szczyt Justu i kierujemy się zjazdem w stronę Łososiny Dolnej i Witowic Górnych. Mijamy lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego by dotrzeć do Witowic Dolnych.

Jedziemy wzdłuż Dunajca do mostu w Rożnowie gdzie kierujemy się w stronę Gródka nad Dunajcem, malowniczej miejscowości nad samym jeziorem. Mijamy Sienną i Hotel Heron. Dalej wyjeżdżamy podjazdem do Kurowa by zjechać w stronę Wielogłów. Docieramy do skrzyżowania z DK 75, skręcamy w lewo i wracamy do Nowego Sącza.

Okrążamy w ten sposób jezioro Rożnowskie drogą asfaltową. Było kilka męczących podjazdów jednak walory widokowe są nagroda za włożony wysiłek. Jest to jedna z lepszych tras pod tym względem. Na całej długości mijamy masę sklepików, więc jeśli komuś zabraknie wody lub przekąsek to nie zrezygnuje przed metą. Kilka szybkich zjazdów rekompensuje trud włożony w skrobanie się pod górę.

Marcin Ziębowicz

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]