Radość dla wszystkich czyli XIX Integracyjny Bal Karnawałowy dla dzieci

Paulinka Szkaradek i Tomek Gwóźdź - oto królowa i król najradośniejszego w Nowym Sączu balu, który co roku łączy we wspólnie przeżywanej zabawie dzieci zdrowe i niepełnosprawne a przy okazji dorosłych kibicujących idei integracji. Integracyjny Bal Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” odbył się już po raz 19. Patronem honorowym był Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Renault2

W hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej bawiła się grupa kilkuset maluchów pod opieką studentów Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, pod kierunkiem wykładowcy Bogusławy Gaweł. Tradycyjnie gospodarzem balu dla dzieci był Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”.

Każde dziecko, które pojawiło się w hali sportowej MOSiR, mogło skorzystać w licznych atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów, a także partnerów wydarzenia. Także w tym roku stanowisko strzelnicze przygotowali funkcjonariusze Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu, a sądeccy policjanci zadbali o promocję wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego poprzez konkurs wiedzy.

Jedną z atrakcji było również stanowisko do pierwszej pomocy, gdzie studenci Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przygotowali specjalne prezentacje dla najmłodszych. Dzieci mogły się dowiedzieć, na jakie numery alarmowe dzwonić w przypadku zagrożenia, a także w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli również: Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. bp Andrzej Jeż, Prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski.

źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.