Radni podjęli decyzję. Będą darmowe parkingi na czas pandemii?

Dziś radni po raz pierwszy spotkali się nie jak zwykle – na sali obrad, ale on-line- każdy przed swoim komputerem. Początkowe problemy z łącznością pokonano i radni mogli przystąpić do obradowania. Jedną z procedowanych w pierwszej kolejności była uchwała dotycząca wprowadzenia zmian dotyczących opłat w strefie płatnego parkowania w Nowym Sączu na czas pandemii. Dyskutowano nad pomysłem ich zniesienia. 

Mimo, iż dzisiejsza sesja była w wielu kwestiach inna niż dotychczasowe, nie obyło się bez burzliwej wymiany poglądów. Tym razem radni spierali się, czy parkingi powinny być bezpłatne do końca maja – jak zaproponował prezydent Artur Bochenek, czy do odwołania – jak zaproponowali radni klubu PiS.

Uważamy, że byłoby to wygodne rozwiązanie, bo może się okazać, iż opłaty będzie  można przywrócić na przykład w połowie maja. Gdy byłaby konieczność, aby strefę parkowania zawiesić na dłużej, nie będzie wówczas konieczności podejmowania  kolejnych uchwał – mówił radny Kądziołka.

Jak podkreślali radni Klubu Koalicji Nowosądeckiej – decyzja o tym, żeby do odwołania zawiesić strefę płatnego parkowania wiązałaby się z utratą możliwości wykonywania swojej pracy przez dziewięciu pracowników spółki.

W odpowiedzi radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości WNS, wnioskowali, aby powierzyć tym osobom inne obowiązki i mimo to wprowadzić zmiany do odwołania.

Podczas burzliwej dyskusji radna Barbara Jurowicz wystąpiła z najdalej idącym wnioskiem o zamknięcie dyskusji. Decyzją większości radnych dyskusja była jednak kontynuowana. Jak się okazało, niektórzy radni mieli problemy z oddawaniem głosów. Mimo to nie doszło do reasumpcji głosowania po raz kolejny.

Sporo kontrowersji wywołała również kwestia związana z tym, czy decyzja w tej sprawie mogla być podjęta wcześniej. Zdaniem jednych nie – ponieważ do tego konieczna była decyzja radnych. Zdaniem innych mógł ją podjąć prezydent.

Ostatecznie poprawka złożona przez radnego Kądziołkę została przyjęta decyzją 13 radnych, którzy byli za, a następnie podjęto decyzję o tym, aby strefa płatnego parkowania w Nowym Sączu na czas pandemii do odwołania pozostawała bezpłatna.

Za było 22 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.