Rabkoland zaprasza szkoły i przedszkola na zabawę i warsztaty edukacyjne

Rabkoland zaprasza szkoły i przedszkola na zabawę i warsztaty edukacyjne

Trwa wielkie odliczanie do rozpoczęcia kolejnego sezonu turystycznego w Rabkolandzie. Bramy parku otworzą się już 26 kwietnia, więc to doskonały moment, by zaplanować wycieczkę szkolną lub przedszkolną. Kompleks, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprasza na całodniową zabawę połączoną z edukacją w postaci pakietów lekcyjnych. W tym sezonie przygotowano kolejny, całkowicie nowy warsztat dostarczający praktycznej wiedzy i pobudzający kreatywność.

Trudno znaleźć osobę, która nie tęskni za latem i zabawą. Dobrze o tym wiedzą w Rabkolandzie, gdzie po zimowej przerwie obiekt powoli budzi się do życia. Pierwsi Goście odwiedzą rabczański park już 26 kwietnia, lecz prawdziwe zainteresowanie dopiero nadejdzie. I właśnie na maj oraz czerwiec zaplanowano wizyty grup zorganizowanych, na które kompleks już dziś zaprasza.

– Zachęcamy do przyjazdu nauczycieli, pedagogów i opiekunów dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Najmłodsi znajdą u nas mnóstwo dobrej rozrywki w postaci 48 atrakcji w 6 strefach tematycznych, ale również, albo i przede wszystkim — edukację oraz możliwość poszerzenia horyzontów – mówi Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

Wspomniane warsztaty, realizowane pod okiem animatora, pozwolą podopiecznym zdobyć cenną, praktyczną wiedzę z obszaru majsterkowania, ekologii czy świata warzyw. Spotkania pobudzą kreatywność, ale także zdolności plastyczne i manualne. Do tego sama zabawa i korzystanie z atrakcji (również sensorycznych i tych wymagających ruchu) sprawią, że najmłodsi nauczą się współpracy oraz lepszego nawiązywania relacji, a także poprawią zdolność psychoruchową.

Zachęcają również atrakcyjne ceny. Całodniowa zabawa w parku wraz z warsztatem to koszt jedynie 84 zł, natomiast oferta (bilet + warsztat + obiad) to wydatek jedynie 99 zł.

Krucabomba! Jak zostać wynalazcą

Marzy Wam się rozbudzenie w dziecku talentu konstruktora? W Rabkolandzie to możliwe i to za sprawą warsztatu „Krucabomba! Jak zostać wynalazcą”. Lekcja pozwala zdobyć informacje z zakresu matematyki i przyrody, ale także wejść w buty małego majsterkowicza. Dzieje się tak, gdyż podopieczni otrzymują różne elementy i własnoręcznie wykonują pamiątkę w postaci drewnianej Owieczki Irenki! Tym samym stymulują kreatywność i rozwijają zdolności manualne. Co ważne, przygotowana pamiątka to nagroda dla każdego małego majsterkowicza, który zabierze ją do domu.

Bzzzz! Przyjaciele Pana Trzmiela

W tym warsztacie liczy się ekologia i poznawanie uroków natury. Zajęcia „Bzzzz! Przyjaciele Pana Trzmiela” pozwalają uwrażliwić dzieci na otaczającą ich przyrodę. Najmłodsi dowiedzą się ze spotkania, jak wygląda życie na łące, jakie zależności łączą jej mieszkańców i jak przebiega cykl rozwojowy motyla? To uzupełnienie szkolnej lekcji z przyrody. W trakcie warsztatu podopieczni będą poruszać się na świeżym powietrzu, poprawiając spostrzegawczość i sprawność psychoruchową. Na dzieci czekają zajęcia plastyczne, a ich zwieńczeniem będzie wykonanie pamiątki.

Co tam piszczy w Spiżarni?

Trzeci warsztat to całkowita nowość. Zajęcia „Co tam piszczy w Spiżarni?” otwierają dziecko na tematykę świata warzyw. Ćwiczenia odbywają się w Spiżarni, Ogródecku i przestrzeni warsztatowej, gdzie nie zabraknie nauki o przetwórstwie jarzyn, ich pochodzeniu i warunkach do przechowywania. Mali Goście dowiedzą się również, jakie zastosowanie kulinarne mają warzywa oraz jak wyglądają warunki do ich sadzenia i pielęgnacji. Podczas wizyty w Ogródecku dzieci zobaczą na własne oczy m.in. marchewki i pomidory w wersji XXL. Na koniec podopieczni zabiorą do domu niespodziankę.

– W ramach wszystkich pakietów uczestnicy będą mogli dobrać smaczne, domowe obiady. Kuchnia Rabkolandu serwuje ciepłe i aromatyczne zupy, dania głównie, w których nie brakuje ryb, mięsa, ziemniaków czy surówek. Gorąco zachęcamy do odwiedzin parku i skorzystania z oferty dla grup zorganizowanych. Warto łączyć zabawę z edukacją – podkreśla Kamil Lech.

***

Więcej informacji na temat przyjazdu grup zorganizowanych można znaleźć na stronie internetowej Rabkolandu.

Rabkoland, 34-700 Rabka-Zdrój, Rynek

48 570 390 988, [email protected]

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama