Piątkowa – Boguszowa. Spektakl z Miłością w roli głównej

Piątkowa – Boguszowa. Spektakl z Miłością w roli głównej

Na leśnej, wiodącej w górę drodze między Parafialnym Kościołem w Piątkowej a kaplicą w sołectwie Boguszowa co roku odbywa się spektakl z cierpieniem, miłością i zbawieniem w roli głównej. Wzorem była Droga Krzyżowa w Kalwarii, a wydarzenie miało być jednorazowe. Jednak parafianie i ksiądz proboszcz zaangażowali się tak mocno, że energia zapoczątkowana dwie dekady temu trwa do dziś.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Józef Zygmunt, który w młodzieńczych latach przed świętami Wielkiej Nocy jeździł do Kalwarii Zebrzydowskiej, by uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej. Podczas jednej z wypraw poznał swoją przyszłą żonę – Lucynę. Dla obojga Droga Krzyżowa w Piątkowej ma zatem dodatkowy wymiar – powrotu myślami i emocjami do początku ich wspólnej wędrówki przez doczesność.

Szycie kostiumów, projektowanie i budowa scenografii, podział ról i opracowanie tego, co powinno zostać wypowiedziane – w to wszystko angażują się wierni. A pielgrzymi licznie przybywają, aby wraz z nimi przeżyć Misterium.

W tym roku Parafia w Piątkowej na czele z Proboszczem Tadeuszem Wojciechowskim zaprosiła na Plenerową Drogę Krzyżową w Niedzielę Palmową.

zdjęcia Adrian Maraś

 

Czytaj też:

Na początku kwietnia rusza kolejny etap prac na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju

Reklama