PWSZ wychowuje sobie przyszłych studentów. Zobacz, co się działo na Festiwalu Nauki [ZDJĘCIA]

Po raz jedenasty już Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizowała Festiwal Nauki. Dzieci i młodzież mieli okazję wziąć udział w licznych zabawach, eksperymentach i warsztatach przygotowanych przez studentów i wykładowców sześciu instytutów uczelni.

wsb3

W piątek przez Instytut Kultury Fizycznej i Instytut Zdrowia PWSZ, gdzie odbywał się Festiwal Nauki, przewinęło się kilkaset dzieci i młodzieży z sądeckich szkół, a także przedszkoli. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działalności wszystkich instytutów. Studenci różnych kierunków przygotowali dla nich pokazy. I tak studentki pielęgniarstwa uczyły młodszych, jak wykąpać i przewinąć niemowlaka. Studenci ratownictwa medycznego zapoznawali z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczący się w Instytucie Kultury Fizycznej przeprowadzili Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej, a Instytut Pedagogiczny przygotował szereg warsztatów artystycznych. Nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczestników, były warsztaty z robotyki.

– „Bawiąc, uczyć” – to myśl, która już od wielu lat przyświeca organizacji Festiwalu Nauki – mówią organizatorzy imprezy.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce podobne zajęcia będą przeprowadzane w PWSZ nie raz w roku, a przez cały rok. Uczelnia stara się bowiem o dofinansowanie projektu Akademia Młodego Odkrywcy, który ma służyć propagowaniu nauki przez zabawę. Pomysłodawcy nie kryją, że to również sposób na wychowanie sobie przyszłych studentów PWSZ.

Fot. Katarzyna Gajdosz-Krzak

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]