Dramatyczny wypadek autokaru z ciężarówką. Zakopianka do późna całkowicie zablokowana

Do dramatycznego wypadku doszło około 10.40 w miejscowości Tenczyn na drodze krajowej nr 7. Autokar przewożący 47 osób (42 dzieci, 4 opiekunów, kierowca pojazdu) zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W zdarzeniu brał udział także samochód osobowy. Droga została całkowicie zablokowana. Ten stan potrwa do późnych godzin wieczornych.

wsb3

Jak wyjaśnia Małopolska Policja, autobus przewożący wycieczkę szkolną poruszał się w kierunku Krakowa i zderzył się z samochodem ciężarowym, jadącym w kierunku Zakopanego, oraz z pojazdem osobowym. Dzieci wracały do domu z ,,zielonej szkoły”, miały jeszcze odwiedzić Kraków.

Policjanci kierują na objazdy przez Lubień, Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój.

– W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób, które trafiły do małopolskich szpitali. 4 osoby z ciężkimi obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów. Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół. Osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna – informuje Małopolska Policja.

Kierowcy: autobusu, ciężarówki i samochodu osobowego byli zakleszczeni w pojazdach.

Osoby najciężej ranne zostały przetransportowane do szpitali w Krakowie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji bierze udział także helikopter wojskowy, kilka karetek i zastępów straży pożarnej. Policja prowadzi czynności dochodzeniowo-śledcze, które pozwolą wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Na miejscu znajduje się także prokurator.

O godzinie 14.00 wyruszył autokar z rodzicami i bliskimi poszkodowanych, na miejsce dociera już dyrektorka i jej zastępca ze Szkoły Podstawowej nr 261 w Warszawie.

Przygotowana została specjalna infolinia dla tych, którzy potrzebują informacji na temat sytuacji osób uczestniczących w wypadku: 12 272 90 22.

Źródło/ Fot: Małopolska Policja

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]