Przywłaszczył sobie portfel, w którym było niemal 2300 złotych, a później pił z kolegami

Pewien turysta, wychodząc z Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, zorientował się, że nie ma przy sobie portfela. Były w nim dokumenty, karta bankomatowa oraz niemal 2300 złotych. Dzięki nagraniom z monitoringu i szybkiemu działaniu policji, własność mężczyzny udało się odzyskać jeszcze tego samego dnia.

PROT4

Kiedy turysta zauważył brak portfela, przeszukał budynek Pijalni, ale niestety bez skutku. Poinformował o zdarzeniu policję, a funkcjonariusze zapoznali się z nagraniami z monitoringu.

Jak się okazało, kamery zarejestrowały moment, w którym portfel wypadł z kieszeni mężczyzny. Zgubę podniósł jakiś młody człowiek i zaraz po tym skierował się do wyjścia.

Kryniccy funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania.

Policjanci skierowali się w rejon zbocza Góry Parkowej, gdzie zauważyli grupę kilku mężczyzn spożywających alkohol. Okazało się, że wśród nich był mężczyzna „uchwycony” w pijalni przez kamery monitoringu. Policjanci zatrzymali 19-latka, a następnie udali się w pobliże Stawu Łabędziego, gdzie znaleźli ukryty portfel z dokumentami. Z kolei po przeszukaniu mężczyzny, ujawnili przy nim blisko 1900 złotych – informuje KMP w Nowym Sączu.

Nastolatek usłyszał zarzuty przywłaszczenia portfela oraz dokumentów stwierdzających tożsamość, a także ich ukrywania. Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Co więcej, młody mężczyzna otrzymał mandaty za spożywanie alkoholu oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

Fot. ilustracyjna KMP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]