Przysyłają maile o niedopłacie składek i żądają uregulowania należności. ZUS przestrzega przed oszustami

Przysyłają maile o niedopłacie składek i żądają uregulowania należności. ZUS przestrzega przed oszustami

Oszuści wysyłają maile do klientów ZUS i informują m.in. o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin. Wiadomości wyświetlają się jako [email protected] W takim przypadku należy korespondencję zignorować i nie otwierać żadnych załączników.

,,Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji” – wyjaśnia Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

Ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

Jeśli otrzymasz taką lub podobną wiadomość, a nadawca wydaje się podejrzany, zadzwoń do najbliższej placówki ZUS lub skontaktuj się z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: [email protected].

 

Fot. pixabay.com 

Źródło: ZUS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.