Przysietnica. Sprzeciw części mieszkańców: nie chcemy tutaj wieży widokowej

Przysietnica. Sprzeciw części mieszkańców: nie chcemy tutaj wieży widokowej

Targowisko, wieża widokowa, Przysietnica, sprzeciw mieszkańców

Blisko stu mieszkańców Przysietnicy sprzeciwia się budowie wieży widokowej przy tzw. „Targowisku”. Do Urzędu Gminy Stary Sącz wpłynęło w tej sprawie pismo kierowane do burmistrza i rady.

Jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji, burmistrz Jacek Lelek i jego zastępca Kazimierz Gizicki informowali, że gmina posiada pozwolenie na budowę. Według nich, inwestycja miałaby być uatrakcyjnieniem pogranicza polsko-słowackiego i samej miejscowości. Przedstawiono także wizualizację takiej wieży. Miałaby mieć kształt „ósemki”.

Sprzeciw mieszkańców
W tym miesiącu do Urzędu Gminy Stary Sącz wpłynęło pismo od mieszkańców Przysietnicy – w tym m.in. od właścicieli działek, które znajdują się przy drodze na Targowisko i Wygony. Ich stanowisko w sprawie jest stanowcze: sprzeciwiają się budowie wieży widokowej, argumentując to m.in. zakłócaniem spokoju (dewastacją waloru urokliwej miejscowości) i bałaganem. Część mieszkańców przyznała w rozmowie z naszą redakcją, że ma obawy w związku z tą inwestycją także dlatego, że podobny punkt w gminie – popularny „ślimak” na Woli Kroguleckiej, również ma sprawiać uciążliwości okolicznym domostwom.

Czytaj także: Kamionka Wielka. Niedziela pełna atrakcji. IV Piknik Rodzinny Przyjaciół Szkoły

 

Fot. wizualizacja UG Stary Sącz

Reklama