Przysietnica. Nowe przedszkole będzie gotowe do września

Przysietnica. Nowe przedszkole będzie gotowe do września

Przysietnica, budowa przedszkola

Jest duża szansa, że od września czterdzieścioro dzieci rozpocznie naukę w nowym przedszkolu w Przysietnicy. Inwestycja będzie kosztować prawie 1,7 mln zł.

Budynek znajduje się na działce przylegającej do nowoczesnej biblioteki i będzie z nią połączony specjalnym przejściem. Przedszkolaki bez wychodzenia na zewnątrz skorzystają z czytelni. Prace są mocno zaawansowane, zatem jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z pierwszym dzwonkiem, w obiekcie pojawią się dzieci.

Koszt budowy przedszkola w Przysietnicy to prawie 1,7 mln zł, z czego 1,3 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przedszkole budowane jest również w Moszczenicy Niżnej. W nim znajdzie się miejsce dla około 50 dzieci. Prace tam jednak są na wcześniejszym etapie, niż w Przysietnicy. Obiekt będzie kosztował 2,14 mln, z czego 1,4 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Moszczenica Niżna

W ramach wkładu własnego gmina do obu budów musi dopłacić 1,1 mln. Przedszkole powstanie również w Barcicach. Na jego projekt zabezpieczono w budżecie gminy Stary Sącz 100 tys. zł.

Fot. UM Stary Sącz 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.