Przysiądziesz się do Kaczyńskiego

- Pan Boguś czynił dobro ludziom - tak mówiła o Bogusławie Kaczyńskim solistka operowa Grażyna Brodzińska. Na sierpień tego roku planowane jest odsłonięcie ławeczki wieloletniego gospodarza krynickiego Festiwalu im. Jana Kiepury. Inicjatorem upamiętnienia Bogusława Kaczyńskiego w krynickim uzdrowisku jest Fundacja Orfeo, zajmująca się spuścizną po tym wybitnym znawcy muzyki poważnej.

wsb3

Pierwsze pomysły na upamiętnienie Bogusława Kaczyńskiego pojawiły się tuż po jego śmierci. Publicysta zmarł po długiej chorobie 21 stycznia 2016 r. w wieku 74 lat. Jego postać dla wielu już na zawsze będzie się kojarzyła z Krynicą-Zdrojem oraz Festiwalem im. Jana Kiepury, Kaczyński był bowiem dyrektorem artystycznym tego festiwalu przez 28 lat.

- Bogusław Kaczyński nadał mu prawdziwie europejską rangę. Na festiwale przyjeżdżało wielu wspaniałych artystów o światowej sławie z Polski i z zagranicy a także renomowane zespoły, reprezentujące nie tylko muzykę klasyczną. Dla nich ściągały tysiące widzów, wynajmujących pensjonaty i hotele z rocznym wyprzedzeniem, by nie przegapić wielkiego muzycznego święta - mówi dyrektor Fundacji Orfeo Barbara Kaczmarkiewicz.

Jej zdaniem największym magnesem festiwalu był właśnie Bogusław Kaczyński, powszechnie znany z telewizji, lubiany i szanowany popularyzator muzyki klasycznej (...)

Przeczytaj całość w "Dobrym Tygodniku Sądeckim":

Fot. Piotr Gryźlak

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.