Grybów/ Gorlice: zatrzymanie nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy

Zatrzymano sześciu obywateli Ukrainy pracujących nielegalnie. Czterech z nich zajmowało się gospodarstwem rolnym w gminie Grybów. Nie mieli odpowiednich zezwoleń. Oprócz nakazu opuszczenia naszego kraju mają zakaz ponownego wjazdu na terytorium całej strefy Schengen.

dts

-W miniony czwartek dzięki rozpoznaniu przeprowadzonemu przez funkcjonariuszy z GZ w Gorlicach, zatrzymanych zostało czterech obywateli Ukrainy, którzy wykonywali pracę w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Grybów. Cała czwórka cudzoziemców nie posiadała wymaganych przepisami zezwoleń na pracę (...) - informuje na stronie KSOG sierż. sztab. SG Michał Tokarczyk  z Referatu Prasowego KOSG w Nowym Sączu

Wczoraj, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejne osoby . 53- letni i 30- letni mieszkańcy Ukrainy trudnili się budownictwem u gorlickiego pracodawcy. Także oni nie posiadali odpowiednich zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Nadal trwają czynności wyjaśniające wobec mężczyzn.

Fot ilustracyjne pixabay

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.