„Przyjazny dom w górach” spłonął doszczętnie. Rekordowa zbiórka dla Gosi

„Przyjazny dom w górach” spłonął doszczętnie. Rekordowa zbiórka dla Gosi

Sopatowiec, Przyjazny dom w górach

Wczorajszego wieczora Gosia – właścicielka tzw. „Sopatowca”, czyli ,,Przyjaznego domu w górach” straciła w pożarze wszystko. Ogień strawił jej dom, majątek, pamiątki… Ona na szczęście jest cała i zdrowa. Dobrzy ludzie nie zostawili jej samej i w mig zorganizowali pomoc. W rekordowym czasie, bo w zaledwie kilka godzin,  zebrali 150 tysięcy na odbudowę słynnego ,,Sopatowca”. Zbiórka dopiero nabiera tempa.

Do pożaru doszło około godziny 16.30 w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). W akcji udział wzięło jedenaście zastępów strażackich z okolicznych miejscowości. Walka z ogniem, a potem dogaszanie zgliszczy trwało niemal do północy. Na miejsce zadysponowano dwie Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze nr 2 z Nowego Sącza oraz  Ochotnicze Straże Pożarne z: Gabonia, Jazowska, Kadczy, Moszczenicy Niżnej, Moszczenicy Wyżnej, Obidzy oraz Gołkowic. Jak już informowaliśmy, jedna osoba doznała poparzeń, jednak nie zgodziła się na transport do szpitala. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Pożar w Łazach Brzyńskich. Akcja ratunkowa trwała ponad 7 godzin.

Sopatowiec, Przyjazny dom w górach

Gosia, która wszystkich przyjmowała z otwartymi rękami i serdecznością, w jednej chwili straciła wszystko: zgromadzone przez lata książki, przywożone ze świata pamiątki, ubrania, oszczędności, a przede wszystkim dach nad głową. Miejsce poświęcone na odosobnienie jogiczno-medytacyjne słynęło z niecodziennej atmosfery i nadzwyczajnej kuchni. Można było zawsze posilić się domowym chlebem, pasztetami, ciastami, przetworami i energetyzującymi zupami.

,, (…)Potrzebujemy się teraz stawić. W tym dramatycznym momencie Gosia może nie zdawać sobie sprawy w ilu z nas ma dom. Możemy zadbać o jej finansowe bezpieczeństwo i przyczynić do odbudowy jej domu” – apeluje Natasza Moszkowicz, która utworzyła publiczną zbiórkę dla Gosi na portalu zrzutka.pl.

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. W zaledwie kilka godzin apel został udostępniony niemal cztery tysiące razy, a na koncie zebrano ponad 150 tysięcy. Do akcji pomocowej można dołączyć –> TUTAJ. 

Fot. PSP w Nowym Sączu/
Facebook, przyjazny dom w górach

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama