Przygoda jak w bajce – narysuj ją i wygraj nagrodę!

Przygoda jak w bajce – narysuj ją i wygraj nagrodę!

Wyobraź sobie, że twój ulubiony bohater literacki schodzi z kart książki i chce spędzić z tobą dzień… Co się wydarzy? Jakie przeżyjecie przygody? Puść wodze fantazji, dopraw odrobiną kreatywności i stwórz ilustrację książkową. To konkurs z nagrodami!

Do udziału w konkursie plastycznym ,,Przygoda jak w bajce…’’ zaprasza dzieciaki Sądecka Biblioteka Publiczna. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z klas I-VI. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Jak wspomniano wyżej – uczestnicy mają za zadanie zilustrować  dzień spędzony ze swoim ulubionym bohaterem literackim. Technika prac – dowolna.

Prace na konkurs ,,Przygoda jak w bajce…” można nadsyłać do 30 września br. do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży (ul. Lwowska 21, Nowy Sącz). Na zwycięzców czekają nagrody.

Później będzie można zobaczyć wszystkie ilustracje na wystawie w dziecięcym oddziale biblioteki. Będzie też wystawa online, która będzie dostosowana do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Konkurs jest jednym z serii wydarzeń realizowanych w ramach projektu ,,Różne strony książki’’. Projekt skierowany jest do dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, jak i do tych, które poczyniły już pierwsze kroki w świecie książek. Do tych, które mają sprecyzowane preferencje czytelnicze, chętnie odwiedzają biblioteki i księgarnie, jak i takich, które czytają sporadycznie lub tego jeszcze nie polubiły.

– Chcemy pokazać, że książki nie muszą zawsze wyglądać jednakowo. To nie tylko zapisane strony ukryte pod okładką, ale również komiksy, pop-up, leporello czy książki dotykowe. Zachęcamy by uczestnicy konkursu plastycznego zgłaszali ilustracje nawiązujące do tematyki projektu i tworzyli prace przestrzenne, komiksy lub harmonijki – podpowiadają organizatorzy.

W najbliższym czasie Sądecka Biblioteka Publiczna organizuje również warsztaty z twórcami książek. 17 września będzie możliwość spotkania z Patrycją Zalejską i Kiryłem Konowałowem, czyli twórcami Kołobajek, na którym uczestnicy będą tworzyli strony książki dotykowej. Natomiast 24 września odbędą się warsztaty z pop-up – ilustracji przestrzennej, które poprowadzi Magdalena Pilch (obowiązują zapisy).

Zachęcamy również do śledzenia strony Sądeckiej Biblioteki Publicznej i jej kanału na youtube, na którym pojawią się nagrania spotkań autorskich i warsztatów przeprowadzonych online.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Na realizację zadania Sądecka Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.