Przy ul. Kilińskiego powstanie stadion Sandecji, nowa siedziba urzędu miasta oraz parking

Na powierzchni 6,5 hektara przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu w najbliższych latach mają być zrealizowane trzy ważne dla Nowego Sącza inwestycje. Budowany ma być nowy stadion spełniający wymogi ekstraklasy, oszklony budynek urzędu miasta oraz parking. Łączny koszt przedsięwzięcia to 80 mln złotych, których spłata – w kwocie 8 mln rocznie przez 15 lat – została uwzględniona długoletniej prognozie finansowej. Kilkuletni plan budowy przedstawił dziś wiceprezydent miasta Nowego Sącza Artur Bochenek. 

Inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Kilińskiego od ronda przy szpitalu po rondo przy moście 700-lecia. Teren do ul. Krańcowej należy do miasta, natomiast pozostała część – do Skarbu Państwa, ale jej dysponentem jest prezydent Nowego Sącza.

– Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z instytucjami finansowymi w zakresie rozeznania rynku. Rozpoczął się też proces przygotowywania biznesplanu – poinformował wiceprezydent Bochenek.

Jak zaznaczył, wiele zależeć będzie od tego, czy w najbliższy piątek radni przyjmą budżet.

Realizacja zadania podzielona będzie na dwa etapy. Jeden z nich – związany z budową stadionu miejskiego oraz parkingu oraz drugi – z budową urzędu miasta. Parking w tygodniu miałby służyć pracownikom magistratu oraz petentom, a w dni meczowe – kibicom.

Chcemy już w styczniu powołać spółkę celową, która będzie realizować te trzy inwestycje. Nowa spółka bez żadnej historii kredytowej jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Do spółki w formie aportu podczas sesji styczniowej chcielibyśmy wnieść całą działkę przy Kilińskiego – wyjaśnił wiceprezydent.

Zgodnie z zapowiedziami, na początku ma powstać stadion, który pomieści 4,5 tysiąca kibiców z pełnym zadaszeniem. W późniejszym czasie ma zostać rozbudowany do 8 200 miejsc.

Chcemy tak przemodelować projekt budowlany, aby w można było rozgrywać mecze na budowanym obiekcie. Jeśli wszystkie procedury zakończą się w terminie i radni będą przychylni realizacji tych inwestycji, ogłoszenie przetargu na wykonanie etapu: stadion i parking przypadnie na przełom maja i czerwca 2020 roku – dodał.

Jeżeli plan się powiedzie, budowa stadionu ukończona zostanie w II kwartale 2022 roku natomiast nowego magistratu – w III kwartale 2023 roku. Spłata zadłużenia rozpocznie się w 2022 roku, w chwili oddania obiektów do użytkowania.

🎤👨‍💼📷Konferencja prasowa w sprawie budowy stadionu ⚽️Sandecji⚽️ i nowego budynku Urzędu Miasta🎤👨‍💼📷

🎤👨‍💼📷Konferencja prasowa w sprawie budowy stadionu ⚽️Sandecji⚽️ i nowego budynku Urzędu Miasta🎤👨‍💼📷 💬W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której wiceprezydent Artur Bochenek oraz skarbnik Renata Seruga – Tokarz, poinformowali o planach budowy nowego stadionu Sandecji i budynku Urzędu Miasta Nowego Sącza. ➡️Przeczytaj więcej: https://nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/22597#czasnanowysacz

Opublikowany przez Nowy Sącz Środa, 18 grudnia 2019

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.