Przez kilka lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną, groził śmiercią. Trafił za kraty

Mieszkaniec gminy Podegrodzie znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Kiedy zaczął im grozić śmiercią czara goryczy przelała się i rodzina zwróciła się po pomoc do starosądeckiej policji. 

wsb3

- Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania, ponieważ po incydencie związanym z groźbami pozbawienia życia, przerażona rodzina zdecydowała się powiadomić policjantów. 3 maja mężczyzna został zatrzymany przez starosądeckich funkcjonariuszy, a następnie usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Policja wnioskowała do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku. Sprawca trafił za kraty i spędzi tamczas do ostatecznego wyroku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny - apeluje Policja.

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.