Przekroczył prędkość o 66 km/h. Okazało się, że nie był trzeźwy

Mieszkańca Krygu (powiat gorlicki) zatrzymano do kontroli drogowej, gdy przekroczył prędkość. Jak się okazało, to nie jedyne, co miał na sumieniu. 

Renault2

Policjanci drogówki zatrzymali kierowcę Forda 30 października, kilka minut po 19:00 w miejscowości Dominikowice.

- W obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się także, że 27-latek jest nietrzeźwy. Kierowca prowadził pojazd mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - relacjonują funkcjonariusze KPP w Gorlicach.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu za to areszt lub grzywna, a także utrata prawa jazdy. Ukarany zostanie także za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą i wyjaśniają - Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogorszenie wzroku, rozproszenie uwagi, a także błędną ocenę własnych możliwości.

Jak podkreślają, o konsekwencjach trzeba myśleć przed, a nie po fakcie. Brak wyobraźni kierowców to przyczyna wielu tragedii na drogach.

fot. pixabay

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.