Przejazdy kolejowe w Nowym Sączu dziś pod lupą policjantów

Uwaga kierowcy! Dziś będzie można natknąć się na patrole policyjne, które będą prowadzić wzmożone działania na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych mające na celu ograniczenie wypadków, których skutki bywają tragiczne.

Renault2

Jak informuje Komeda Miejska Policji dziś w Nowym Sączu mundurowi będą przypominać kierowcom, że na torach pierwszeństwo ma pociąg. Akcja ma na celu przede wszystkim przypomnienie kierowcom podstawowych zasada ostrożności.

"Nie wolno nam wjeżdżać na przejazd kolejowy, gdy opuszczane są rogatki, a na sygnalizatorze świeci się czerwone światło. Wjechać na przejazd kolejowy możemy tylko wtedy, gdy możliwe jest jego bezpieczne opuszczenie, czyli po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału. Wszelkie próby przejścia lub przejechania rowerem pod zamykającymi się zaporami przejazdów mogą zakończyć się tragicznie" - przypominają policjanci w komunikacie skierowanym do kierowców.

Zasada ograniczonego zaufania biorąc pod uwagę, że rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa mogą ulec uszkodzeniu - jest bardzo ważna. Zawodna może się okazać zarówno automatyka, jak i człowiek odpowiedzialny z zamykanie rogatek w odpowiednim momencie.

Podczas zderzenia samochodu z pociągiem, auto nie ma szans, a skutkiem takiego zdarzenia zazwyczaj jest śmierć pasażerów auta. Warto więc zachować ostrożność i życie.

fot: pixaby

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.