Przedłużono areszt dla syna Stanisława Koguta. Senator trafił do szpitala

Sąd Rejonowy dla Krakowa - Krowodrzy na wniosek prokuratury zdecydował o przedłużeniu aresztu  dla czterech podejrzanych ws. korupcji, m.in. syna senatora Koguta. Areszt przedłużono do 17 czerwca.

Renault2

W grudniu 2017 Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało syna senatora pełniącego funkcję wiceprezesa zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Oprócz Grzegorza K. zatrzymano  też cztery inne osoby.  Śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy w samorządach i w instytucjach państwowych. Podejrzani rzekomo przyjęli łapówki na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł.

W tym samym śledztwie podejrzewany o korupcję jest też senator Stanisław Kogut, który sam zrzekł się immunitetu, aby móc uczestniczyć w postępowaniu bez przeszkód. Podczas przesłuchania nie przyznał się jednak do stawianych mu zarzutów. Polityk ze Stróż przebywa na wolności, ponieważ Senat odrzucił wniosek prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci miliona złotych poręczenia majątkowego. W lutym kaucję wpłacono. Senatora finansowo wsparli anonimowi darczyńcy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, senator Stanisław Kogut trafił do gorlickiego szpitala. Przebywał w nim kilka dni.  Jaki jest stan jego zdrowia.

 

źródło: wpolityce.pl; ilustracja printscrean TVP Parlament

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.