Nowy Sącz: jutro kolejny protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Jutro (23 marca) kolejny raz kobiety w całej Polsce wyjdą na ulice, także Nowego Sącza, by protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 18. na rynku i będzie trwała godzinę.

- Kościół i Rząd chce, by kobiety rodziły dzieci z wadami letalnymi, by patrzyły na ich cierpienie i śmierć. Chce by cały okres ciąży był horrorem, w którym główną bohaterką jest kobieta -inkubator. Nie zgadzamy się na zmianę Ustawy z 1993 roku dającej kobietom i tak pozorne poczucie bezpieczeństwa - pisze w imieniu protestujących kobiet organizatorka Barbara Żytkowicz. 

Na manifestacji mile widziane jest czarne ubranie, transparenty, plakaty. Jak podkreśla inicjatorka, jest to protest ,,no logo", więc nikt nie przynosi identyfikatorów znakujących przynależność do danej partii.

- Moje ciało – podobnie jak ciała milionów kobiet w tym kraju – przypomina mi co miesiąc, że hipotetycznie mogę być matką. Mam w swoim brzuchu ten cudowny i straszny potencjał. Oznacza on również ryzyko, że kiedyś mogę stanąć przed dramatycznym wyborem między moim życiem a nowym życiem zagnieżdżonym we mnie - dodaje.

Podkreśla, że boi się sytuacji, iż Państwo lub zastraszony ustawą lekarz postawią jej życie na równi z płodem.

- W teorii zgadzam się, że obu należy się ochrona, ale gdy przyjdzie ten moment, chciałabym, żebyście mnie, żyjącą między wami, otoczyli większą troską - pisze.

Chciałaby, aby ludzie zaufali, że nie jest jej obojętny los poczętego dziecka i nie ma morderczych zamiarów.

- Czasem jednak mogę stanąć przed wyborem, którego nie życzylibyście największemu wrogowi - dodaje.

Grafika: oficjalna strona Czarnego Protestu/
Nowy Sącz 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.