Przedłużone nadzieje Sandecji. Arcyważny gol w 90 minucie.

Ekstraklasa 34 kolejka. Sandecja pokonała Piast Gliwice i nadal ma realne szanse na utrzymanie. Zwycięskiego gola zdobył w 90 minucie Trochim.

wsb3

SANDECJA NOWY SĄCZ – PIAST GLIWICE 2:1 (1:0)

1:0 Piszczek 28, 1:1 Jodłowiec 66, 2:1 Trochim 90.

SANDECJA: Gliwa – Bartosz (81 Dudzic), Benga, Szufryn, Mraz – Małkowski (78 Sovsic), Kasprzak (72 Danek), Piter-Bućko, Trochim – Piszczek, Kolev.

PIAST: Szmatuła – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Piotrowski, Kirkeskov – Hateley, Jodłowiec, Zivec (90 Badia Cortes) – Szczepaniak (85 Bukata), Angielski (64 Papdopoulos).

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale częściej przy piłce utrzymywała się Sandecja. Twarda walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 28 minucie Sandecja wyszła na prowadzenie, gdy w pole karne dośrodkował Trochim, a celną główką popisał się Piszczek. Piast grał słabo i jeszcze przed przerwą mógł zostać skarcony po raz drugi, jednak precyzji zabrakło Trochimowi.

Również po przerwie goście nie mogli znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Niestety w 66 minucie z pomocą przyszedł im Gliwa, który fatalnie przepuścił niegroźny strzał Jodłowca. Mecz zrobił się bardzo zacięty, a decydujący cios Sandecja zadała w 90 minucie, gdy Trochim minął dwóch zawodników rywali i oddał celny strzał. To zwycięstwo może okazać się arcyważne i przełomowe dla Sandecji. Zacięta walka o utrzymanie potrwa zapewne do ostatniej kolejki. Strata do miejsca gwarantującego utrzymanie wynosi już tylko trzy punkty.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]