Przed nami deszczowe święta? Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Przedświąteczne przygotowania miną w znacznej części naszego województwa pod znakiem opadów, ale nie śniegu, jak można by się po tej porze roku spodziewać, lecz deszczu. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

wsb3

Nad niemal całą Małopolskę nadciąga deszcz o natężeniu umiarkowanym oraz silnym. Wysokość opadów wyniesie od 30 do 45 milimetrów.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje od północy do wtorkowego poranka (24 grudnia, godz. 6:00) i dotyczy Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa oraz powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wadowickiego i wielickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Również w trakcie świątecznych dni mogą pojawić się opady deszczu, jednak najprawdopodobniej nie będą już tak obfite. Czwartek na Sądecczyźnie najprawdopodobniej będzie nieco pogodniejszy, a zza chmur być może wyjrzy nawet słońce.

fot. ilustr. pixabay

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.