Przed nami deszczowe święta? Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Przedświąteczne przygotowania miną w znacznej części naszego województwa pod znakiem opadów, ale nie śniegu, jak można by się po tej porze roku spodziewać, lecz deszczu. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

Nad niemal całą Małopolskę nadciąga deszcz o natężeniu umiarkowanym oraz silnym. Wysokość opadów wyniesie od 30 do 45 milimetrów.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje od północy do wtorkowego poranka (24 grudnia, godz. 6:00) i dotyczy Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa oraz powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wadowickiego i wielickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Również w trakcie świątecznych dni mogą pojawić się opady deszczu, jednak najprawdopodobniej nie będą już tak obfite. Czwartek na Sądecczyźnie najprawdopodobniej będzie nieco pogodniejszy, a zza chmur być może wyjrzy nawet słońce.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.