Przebudowano drogę Maciejowa - Składziste

Inwestycja kosztowała ponad 300 tys. zł. Na przebudowę drogi Powiat Nowosądecki pozyskał fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Umowę o przyznaniu pomocy finansowej zawarto między samorządem Województwa Małopolskiego, a Powiatem Nowosądeckim jeszcze w październiku 2016 r. a podpisanie umowy z wykonawcą, po rozstrzygnięciu przetargu nastąpiło w dniu 31 marca 2017 r.

- Przebudowany został prawie kilometrowy odcinek drogi - mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.  – Najpierw należało przeprowadzić roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni bitumicznej, uzupełnić i wyrównać podbudowę i wzmocnić ją, a następnie wykonać nową nawierzchnię - dodaje.

- Naszym celem była poprawa dojazdu z Maciejowej do drogi głównej w stronę Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju oraz do Szkoły Podstawowej imienia świętej Kingi w Maciejowej - dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. 

Całkowita wartość przebudowy wyniosła 323.018,91 zł, a środki zewnętrzne stanowiły 203.335,00 zł (63,63% kosztów kwalifikowanych).

Źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.