Przebaczenie za granicą niebieskiej linii – najbliższy DKF w kinie SOKÓŁ

Przebaczenie za granicą niebieskiej linii – najbliższy DKF w kinie SOKÓŁ

Ćwierć wieku temu w fotel wbijał nas film „Cienka czerwona linia” Terrence’a Malicka. W najbliższy wtorek kino SOKÓŁ zaprasza na NIEBIESKĄ LINIĘ w reżyserii Ursuli Meier. 18 kwietnia o godzinie 18:15 w ramach DKF KOT zostanie wyświetlony poruszający dramat o rodzinnych konfliktach, potrzebie bliskości i przebaczeniu.

Fabuła skupia się na wybuchowej trzydziestoletniej Margaret (Stéphanie Blanchoud), która zmagając się z emocjami, często posuwa się do przemocy. Pierwsza scena filmu to gwałtowna awantura rodzinna, która będzie miała poważne konsekwencje dla każdego z uczestników.

Po incydencie matka Margaret (w tej roli Valeria Bruni Tedeschi) zostaje zaatakowana i na skutek upadku doznaje poważnego uszczerbku na zdrowiu, w tym częściowej utraty słuchu. Zmuszona jest do pójścia na drogę sądową, a Margaret zostaje objęta zakazem zbliżania się do matki i rodzinnego domu na mniej niż sto metrów. W obliczu swojego zachowania i braku możliwości nawiązania kontaktu z bliskimi, kobieta staje się zdesperowana, spragniona miłości i przebaczenia.

Film wyróżnia się wspaniałymi krajobrazami i wykorzystaniem przestrzeni, co dodaje mu jeszcze większej siły w opowiadaniu o potrzebie bliskości, niezabliźnionych ranach, poczuciu winy oraz potrzebie przebaczenia.

Szczegóły dotyczące filmu i zwiastun znajdziecie tutaj