Prowadzili po alkoholu, a w dodatku byli poszukiwani

Prowadzili po alkoholu, a w dodatku byli poszukiwani

policja

W ubiegłym tygodniu sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy okazali się być poszukiwani przez prokuraturę. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania doszło 13 października. Na jednej z nowosądeckich ulic policjanci skontrolowali kierowcę samochodu osobowego marki Audi. Szybko odkryli, że mieszkaniec Nowego Sącza ma w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło, że mężczyzna kierował samochodem mimo cofnięcia uprawnień oraz sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także był poszukiwany zarządzeniem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu celem przeprowadzenia z nim czynności procesowych do innej sprawy – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i pomimo cofnięcia uprawnień, a także za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów sądeczanin może spędzić do 5 lat w więzieniu.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez mundurowych 15 października w gminie Grybów. Miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Ale nie tylko z tego powodu nie powinien wsiadać za kierownicę citroena – okazało się bowiem, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gorlicach.

Mieszkaniec gminy Muszyna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, za co może trafić za kratki nawet na 3 lata. Ponadto grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. ilustr. arch. dts24.pl

Czytaj też: 8 osób potrzebowało pomocy krynickich goprowców jednego dnia

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama