Prowadził mimo cofniętych uprawnień. Zatrzymał go policjant po służbie

Pewien 22-latek kilkakrotnie został przyłapany przez policję na prowadzeniu samochodu pomimo cofniętych uprawnień. Tym razem jego dalszą jazdę udaremnił będący po służbie funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

wsb3

Kiedy sierżant Jacek Łukasik jechał swoim prywatnym samochodem przez ulicę Żółkiewskiego, zauważył BMW i kierowcę, którego kilka dni wcześniej zatrzymał do kontroli drogowej. Policjant przypomniał sobie, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, dlatego bez zastanowienia ruszył za nim. 22-latek zatrzymał się na parkingu przy jednym z sądeckich centrów handlowych. Wtedy sierżant Łukasik pokazał mu swoją legitymację służbową i poinformował o sytuacji oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

Po chwili na parking dotarł patrol, który potwierdził, że mężczyzna od kwietnia 2018 roku ma cofnięte uprawnienia. Była to kara za popełnienie przez niego trzech wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy.

– Niestety młody kierowca nie wyciągnął wniosków ze spotkań z mundurowym, które zakończyły się dla niego wszczęciem postępowania z art. 180a Kodeksu karnego (Prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami) i jeszcze trzykrotnie został przyłapany przez policjantów na popełnianiu tego samego przestępstwa. Choć sprawa 22-latka jest prowadzona przez sądeckich kryminalnych w formie dochodzenia, to już została objęta nadzorem prokuratorskim – wyjaśnia Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Teraz mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Jednak jak informują policjanci, sąd bez wątpienia weźmie pod uwagę fakt, że 22-latek dopuścił się takich samych przestępstw w krótkim odstępie czasu i może orzec zwiększoną karę.

Jak dodaje Aneta Izworska, sierżant Jacek Łukasik, który, będąc po służbie, udaremnił mężczyźnie dalszą jazdę, wygrał w 2017 roku plebiscyt „Policjant Roku”.

fot. KMP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]