Prezydent Andrzej Duda sadził cisy w podsądeckim lesie

Prezydent Andrzej Duda sadził cisy w podsądeckim lesie

Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie nie przeszkodził deszcz. Jak obiecał, tak zrobił – przyjechał na Sądecczyznę aby w środku lasu w okolicy Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna sadzić drzewa. Konkretnie – długowieczne cisy. To był finał tegorocznej ramach akcji #sadziMY.

W tym roku okoliczne nadleśnictwa przygotowały prawie 3 tysiące sadzonek drzewa cisowego. Każdy z uczestników wydarzenia, sadził drzewa w wyznaczonych do tego miejscach. Do obsadzenia był hektar ziemi.

Prezydent rozpoczął wizytę na Sądecczyźnie od odwiedzin w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej. Później, wspólnie z uczniami oraz nauczycielami placówki ruszył w las. Zaopatrzeni w łopaty i płaszcze przeciwdeszczowe uczestnicy akcji ochoczo zabrali się do kopania dziur i lokowania w nich sadzonek.

– Zielone lasy to nasze dobro narodowe. Każde drzewo jest skarbem, a na Sądecczyźnie, w krainie leśnych wzgórz i owocowych sadów, wiemy o tym najlepiej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję panu prezydentowi i jego małżonce za kolejną wizytę na sądeckiej ziemi, a przede wszystkim za inicjatywę i osobisty udział w tej ważnej akcji, która każe nam pamiętać, że lasy to MY oraz przyszłość kolejnych pokoleń.

– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował Prezydent Andrzej Duda. – Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że swoją obecnością możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu – mówił Andrzej Duda.

W tegorocznej akcji, w nadleśnictwach w całej Polsce przygotowano milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy rozdawali je nieodpłatnie.

W dzisiejszej akcji wzięli udział m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, posłowie, przedstawicie województwa małopolskiego, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi, samorządowcy z Sądecczyzny, Józef Kubica – dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz przedstawiciele nadleśnictw z całej Polski. Nie zabrakło szefów służb na czele z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą, komendantem Miejskim Polski dr. Krzysztofem Dymurą, Komendantem Miejskim PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawłem Motyką.

(DSZ)

Źródło: prezydet.pl

fot. dts24: Adrian Maraś

czytaj także:

Możesz zaczepić się przeciwko grypie. Sprawdź gdzie!

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama