Trąba powietrzna nad regionem. Wiatr zrywa dachy, zalane ulice, mieszkańcy bez prądu

trąba powietrzna

Od kilku godzin przez nasz region przetaczają się burze z gradem i ulewnym deszczem. W niektórych miejscach pojawiła się trąba powietrzna. Wiemy już, że poczyniła wiele szkód w Librantowej i Koniuszowej, prawdopodobnie w kilku innych miejscowościach również.

St.bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu potwierdza w rozmowie z nami, że około 10 domów na pograniczu Librantowej i Koniuszowej ma zerwane dachy. Na kilku kolejnych budynkach dachy są uszkodzone.

Strażacy w całym regionie bez przerwy interweniują, wciąż spływają kolejne zgłoszenia. W Nowym Sączu woda zalewała ulice. Widać sporo powalonych drzew. Wielu mieszkańców regionu nie ma prądu. Tauron informuje o awariach w Nowym Sączu oraz w gminach: Muszyna, Piwniczna, Chełmiec, Stary Sącz, Podegrodzie, Łącko.

Dużo szkód poczynił też grad, o którym pisaliśmy TUTAJ. Nasi Czytelnicy donoszą o zniszczonych plonach, karoseriach samochodów, wybitych szybach w autach, czy dachach domów z wgnieceniami po lodowych kulach.

Na zdjęciach i nagraniach poniżej trąba powietrzna nad Librantową widziana z miejscowości Mystków, grad w Mystkowie i Korzennej, zalana ulica Sucharskiego w Nowym Sączu, grad przy centrum handlowym Gołąbkowice, powalone drzewo przy Bazylice św. Małgorzaty.

fot. Krzysztof D., Kinga Nikiel-Bielak, film, fot. Rafał Kochmański, Iwona Kamieńska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.