Trąba powietrzna nad regionem. Wiatr zrywa dachy, zalane ulice, mieszkańcy bez prądu

Trąba powietrzna nad regionem. Wiatr zrywa dachy, zalane ulice, mieszkańcy bez prądu

trąba powietrzna

Od kilku godzin przez nasz region przetaczają się burze z gradem i ulewnym deszczem. W niektórych miejscach pojawiła się trąba powietrzna. Wiemy już, że poczyniła wiele szkód w Librantowej i Koniuszowej, prawdopodobnie w kilku innych miejscowościach również.

St.bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu potwierdza w rozmowie z nami, że około 10 domów na pograniczu Librantowej i Koniuszowej ma zerwane dachy. Na kilku kolejnych budynkach dachy są uszkodzone.

Strażacy w całym regionie bez przerwy interweniują, wciąż spływają kolejne zgłoszenia. W Nowym Sączu woda zalewała ulice. Widać sporo powalonych drzew. Wielu mieszkańców regionu nie ma prądu. Tauron informuje o awariach w Nowym Sączu oraz w gminach: Muszyna, Piwniczna, Chełmiec, Stary Sącz, Podegrodzie, Łącko.

Dużo szkód poczynił też grad, o którym pisaliśmy TUTAJ. Nasi Czytelnicy donoszą o zniszczonych plonach, karoseriach samochodów, wybitych szybach w autach, czy dachach domów z wgnieceniami po lodowych kulach.

Na zdjęciach i nagraniach poniżej trąba powietrzna nad Librantową widziana z miejscowości Mystków, grad w Mystkowie i Korzennej, zalana ulica Sucharskiego w Nowym Sączu, grad przy centrum handlowym Gołąbkowice, powalone drzewo przy Bazylice św. Małgorzaty.

fot. Krzysztof D., Kinga Nikiel-Bielak, film, fot. Rafał Kochmański, Iwona Kamieńska

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama